Tędy i owędy
Nie siędzę okrakiem na barykadzie!
73 obserwujących
2060 notek
2736k odsłon
588 odsłon

Oszustwo wyborcze, czyli pakt senacki

Wykop Skomentuj23

Kilka miesięcy temu media obiegły informacje, że znaczna część wyborców Prawa i Sprawiedliwości ogląda zarówno TVP, jak i Polsat czy TVN, natomiast większość wyborców opozycji zamyka się wyłącznie w ramach TVN. Świadczy to o otwartym umyśle głosujących na PiS i ciasne horyzonty opozycji. Badanie nie podało, jaka jest zależność: czy głupsi oglądający tvn głosują na antypis, czy też oglądanie zaprzyjaźnionych mediów sprzyja obniżeniu poziomu IQ - jednak widać jak na dłoni, że określenie "leming" nie wzięło się z powietrza.

W ostatnich wyborach senackich znacząca część partii - od PO, poprzez SLD aż do Lewicy - umówiło się na niewystawienie kontrkandydatów w poszczególnych okręgach. Spowodowało to postawienie własnego elektoratu w sytuacji, w której lewak musiał zagłosować na, rzekomo odległy ideologicznie, PSL. W normalnej demokracji takie wydymanie wyborcy - na oczach tłumu, i nawet bez wazeliny - wiązałoby się z pogonieniem liderów, gdzie pieprz rośnie, ale Polaczki zachwycone, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało. A że przegrało z młodszą o 30 lat wersją Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - przewodniej siły narodu - im nie przeszkadza.

No to po cholerę w ogóle udawać, że coś się w Polsce zmieniło? Skoro pluralizm polityczny się w Polsce nie przyjął, wróćcie do tego waszego ukochanego PRL i połączie wszystkie partie w jeden wielki antypis.

Wreszcie powiałoby odrobiną uczciwości i rozsądku po stronie opozycji!

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka