Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
45 obserwujących 1432 notki 1811222 odsłony
Animela, 8 lipca 2017 r.

W sprawie Kijowskiego: list do ministra Błaszczaka

1252 21 1 A A A

Mariusz Błaszczak jest jednym z najlepszych ministrów tego rządu, więc z pewnością nie potrzebuje ode mnie rad dotyczących zabezpieczenia kolejnej miesięcznicy. Niestety - całemu rządowi PiS dramatycznie brakuje PR (to jest akurat towar deficytowy w PiS), więc pozwalam sobie podpowiedzieć, jak rozegrać sprawę z sukcesem na arenie międzynarodowej - a okoliczności przyrody są wyjątkowo sprzyjające po ostatnich brutalnych starciach w Hamburgu.

Należy jak najszybciej - jeszcze dziś, a najpóźniej jutro rano, bo czasu jest mało - zwrócić się do szefa niemieckiej policji (ostatecznie wszyscy jesteśmy w Unii, i na pewno z radością pomoże) z prośbą o bardzo pilne wskazanie, jakich sił użyło w Hamburgu i jakie środki zastosowano. Oczywiście wszyscy to wiemy, bo podały to niemieckie media, ale nie odpowiedź jest najważniejsza. Istotnym jest, że polski MSW powinien Z WYPRZEDZENIEM oznajmić publicznie, że tak drastycznych środków jak w Niemczech (armatki wodne, gaz łzawiący) polscy policjanci NIE zastosują. Bo co prawda i tam, i tu, mamy do czynienia z nielegalną manifestacją, ale Polska szanuje demokrację i z szacunkiem podchodzi nawet do łamiących prawo. U nas, co najwyżej, wyniesie się nielegałów w bezpieczne miejsce.

Ta wypowiedź powinna być w Polsce tłuczona co najmniej od niedzieli po południu, należy ją też dyskretnie sprezentować mediom zagranicznym.

W ten sposób nawet do najbardziej zakłamanych łbów MUSI dotrzeć, że KAŻDE poważne państwo MUSI walczyć z nielegalnymi manifestacjami, i że Polska pod tym względem jest oazą spokoju i bezpieczeństwa. Po takiej akcji bez porównania trudniej będzie oskarżać szefa MSW o łamanie prawa. Pewnie - próby będą, ale opinia publiczna będzie już odpowiednio nastawiona.

Opublikowano: 08.07.2017 18:54.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Jednego małego weganina ucieramy na tarce o drobnych oczkach..." Ale to niewegańskie takie ...
  • "Jak już te jajka bez skorupek, to można jeszcze dodać, jakie to jajka?" Ptasie i umyte....
  • Jeśli to jest "oddaniem pieniędzy Polakom", to identycznie zachowała się koalicja PO-PSL.

Tematy w dziale Polityka