73 obserwujących
1963 notki
2609k odsłon
1824 odsłony

Zupą cebulową w globalne ocieplenie!

Wykop Skomentuj42

 Bardzo lubię chłodniki. Jest ich taka różnorodność, że spokojnie każdego dnia można jeść zupełnie inny. Bo przecież litewski czy gazpacho to smakowite klasyki, ale zimne zupy można przecież robić i na bazie warzyw, i owoców. Szczawiowa w wersji na zimno, zimny krem z truskawek - możliwości jest nieskończenie wiele. I tylko to krótkie lato  w Polsce ... Naprawdę jednak od lat nie pamiętam sytuacji, w której zrobiłam chłodnik tylko dwa razy, a teraz trzeba myśleć o rozgrzewaniu się.   

Sorry - taki mamy klimat!

Oczywiście wszyscy wiemy, komu zawdzięczamy odwrót lata: otóż rzecznik prezydenta Warszawy, Kamil Dąbrowa, zauważył w pewne letnie upalne popołudnie: "42 stopnie Celsjusza dzisiaj w Warszawie przed 17:00. Rząd @pisorgpl ignoruje zmiany klimatyczne i potrzeby Polaków, którzy chcą zadbać o przyszłość. Dlatego @warszawa i samorządna Polska biorą sprawy w swoje ręce. Życie i zdrowie Polaków są naszym priorytetem.#WarszawaDlaKlimatu". Oczywiście ludzie to nie ludzie, lecz wilki, i jeden z drugim zarzucił Dąbrowie Kamilowi a to to halucynacje od zbyt mocnych napitków, a to nieumiejętność odczytywania wskazań termometrów ... Niestety: Platforma Obywatelska posłuchała swego rzecznika i tak przyspieszyła walkę z globalnym ociepleniem, że mamy to, co mamy.

Nie wiem, co prawda, w jaki sposób wpływy PO i Dąbrowy Kamila zdołały się wylać na całą Polskę, ale jest faktem, że od błękitnego Bałtyku aż do samiuśkich Tater; od majestatycznej Odry po prasłowiański Bug - wszędzie ludzie siedzą pod kocami i szczękają zębami z zimna. Co niektórzy nawet podgrzewają się różnymi urządzeniami, co niewątpliwie fatalnie wpływa na jakość powietrza w Polsce.

I to wszystko zawdzięczamy jednemu, jedynemu, niepowtarzalnemu DĄBROWIE KAMILOWI z PO!

A podobno te łotry z PO mają jechać w Polskę, rozmawiać z obywatelami ... Już widzę tę radość plażowiczów nad morzem czy jeziorami, gdy zobaczą na własne oczy sprawców oziębienia klimatu! Właściciele pensjonatów, restauracji i innych atrakcji żyjących z turystów też pewnie "gorąco" podziękują ekipie cudotwórców :)

Trudno - musimy żyć z 42 stopniami Dąbrowy, dlatego, dla rozgrzewki, pyszna zupa cebulowa według Halbańskiego (Domowa kuchnia francuska). Co prawda z 20 dkg powstanie porcja dla jednej osoby, ale naprawdę nic nie szkodzi zwiększyć jej ilości w odpowiedniej proporcji.


20 dkg cebuli, 8 dkg masła, 2 dkg mąki, 10 dkg twardego sera (grojer), 6 kromeczek bułki paryskiej, sól


Drobno pokrajaną cebulę zrumienić na maśle (5 dkg), nie dopuszczając do zbytniego jej ściemnienia. Gdy cebula nabierze odpowiedniego koloru, wymieszać ją z mąką i chwilę zostawić na ogniu mieszając. Po trochu wlewać zimną wodę (1,5 I), przykryć naczynie i gotować 20 min. Przetrzeć przez cedzak. W żaroodpornym naczyniu (najlepiej w małych, porcjowych miseczkach) umieścić usmażone na maśle grzanki, zalać zupą, suto posypać utartym serem i zapiec w piekarniku. Zupę lepiej przyrządzać na wodzie, gdyż wtedy właśnie otrzymuje się intensywny zapach smażonej cebuli. Stwierdził to Król Stanisław Leszczyński.

Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka