Pre-Iliryjczyk
Odi profanum vulgus et citera..
1 obserwujący
43 notki
9396 odsłon
  211   1

Ustawione negocjacje w UE..Kalendarium, jak zdradzano w grudniu ub. roku Polske

m.m
m.m

Własnie zdjęto z anteny TV Republika program Ewy Stankiewicz "Otwartym tekstem". Miało być o zgodzie rządu na zmianę limitów CO2 dla Polski i roli min. Kurtyki w tej historii (w zamian za stołek w OECD).

Krótko przed nieszczęsnymi negocjacjami klimatycznymi, rząd zgłosił kandydaturę Michała Kurtyki na stanowisko sekretarza generalnego OECD.

W dniu 27 października br. Stały Przedstawiciel RP przy OECD Aleksander Surdej dokonał oficjalnego zgłoszenia polskiej kandydatury na stanowisko sekretarza generalnego OECD. W tym samym dniu, podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wideokonferencji, polski kandydat dokonał prezentacji swojej wizji kierunków rozwoju Organizacji dla polskich ambasadorów akredytowanych w państwach członkowskich OECD. Ze strony MSZ wideokonferencji przewodniczył wiceminister Paweł Jabłoński.

Zostaliśmy sprzedani, w zasadzie nie wiadomo za co:..."w zamian przywódcy UE – ... - dali w pisemnych wnioskach szczytu zapewnienie, że przy dalszych kluczowych reformach co do emisji CO2 będą wracać do debaty na forum Rady Europejskiej"

Przez łeb mi nie przechodzi , że można by tak utopić cały kraj i naród dla jednego stołka.

Teraz wychodzi na jaw kolejny " sukces negocjacyjny " Morawieckiego/Kaczynskiego..W zamia za ustepstwa i "dekarbonizacje Polski " oraz odejscie od energi pozyskiwanej z wegla nie otrzymalismy nic poza olbrzymimi kosztami energi elektrycznej ( podwyzki cen za energie do 65 % ) inflacje i posmiewisko w calym swiecie..

Pomyslec ,ze za cene 1-go stolka..PIS umoczyl nas na dekady w to gow...o

https://www.youtube.com/watch?v=1xYqJW3v02U

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka