?
"Wszystko zostało już powiedziane, ponieważ jednak nikt nie słucha, trzeba wciąż zaczynać od nowa." - André Gide
15 obserwujących
195 notek
137k odsłon
  366   1

Test czarcim żebrem

image


Trudno, mus się przyznać, że po dwumiesięcznej przerwie powtórzyłem test. Nie, oczywiście, że nie ten, który automatycznie przychodzi Wam do głowy, fałszywie generujący codziennie od półtora roku na prawie całym świecie ogromną liczbę "pozytywnych" przypadków wiadomo czego.

Mój test jest wiarygodny, bo sprawdzony przez powszechne stosowanie na przestrzeni wieków, choć ostatnie pokolenia o nim zapomniały, tak jak i o prawie całej reszcie wiedzy leczniczej, która dziś nazywana jest alternatywną - w odróżnieniu od tak zwanej wiedzy "naukowej", nastawionej na leczenie bez wyleczenia.

Choć i naukowcy (prawdziwi) mają sporo ciekawego do powiedzenia w temacie czarciego żebra, o czym za chwilę.

Muszę jednak przyznać, że mój ostatni test kąpielowy, mógł nie być stuprocentowo pewnym, bo najlepiej używać ziela zebranego w maju, przed kwitnieniem, ewentualnie jeszcze w sierpniu przed owocowaniem. W każdym razie test wykazał - tu ujawnię dobrowolnie dane wrażliwe,  że aktualnie żadnej choroby w sobie nie noszę:)

Kilka roślin zebrałem na pobliskiej, od dawna nie koszonej łące. Do sporządzenia odwaru użyłem liści i górnych części łodyg. To, co pozostało - łącznie z "wkładem" po odcedzeniu, jak zwykle wzbogaciło biomasę w kompostowniku.


"Kąpiele w wywarze czarciego żebra usuwają nagromadzoną w ciele negatywną energię. Po kąpieli zdrowego człowieka, woda pozostaje czysta. Gdy kąpieli zażywa osoba chora, osłabiona, z rzuconym „urokiem” woda gęstnieje. Pojawiają się farfocle, tłuste, galaretowate plamy.

Gdy ktoś źle się czuje z nieznanych przyczyn, lekarze nie potrafią znaleźć  wyjaśnienia warto wypróbować kąpiel w czarcim żebrze. Również wtedy, gdy człowiek się czuje przytłoczony, nosi długo ciężar, potrzebuje oczyścić głowę z nadmiaru myśli i emocji."

https://sekrety-zdrowia.org/ostrozen-oczyszcza-organizm/


"Z czarcim żebrem zetknęłam się jak urodziłam córkę i mała dużo płakała, wtedy mojej mamie przypomniało się,że dawniej kobiety jak niemowlęta dużo płakały, to kąpały je w wywarze z czarciego żebra, które rosło u nas w parku.Tylko nikt nie mógł sobie przypomnieć jak to ziele wygląda."

http://www.znajdzswojszlak.pl/2017/10/czarcie-zebro_27.html?m=1


image


Przekazy ludowe mówią, że Bóg stworzył ostrożeń na pożytek ludziom. Na złość Bogu diabeł chciał tę roślinę zniszczyć. Zaplanował więc zgryźć korzeń rośliny, ale zapomniał, że korzeń jest twardy i drzewiasty. Wyłamał sobie przez to przedni ząb i na wieki już pozostał szczerbatym. Ludzie przez to ten korzeń czartowym żebrem nazwali, bo po wykopaniu wygląda jakby był nadgryziony.

Na naszych podsychających łąkach niestety coraz rzadziej spotyka się ostrożeń warzywny, a jeszcze do niedawna nasze babki robiły z niego obowiązkowe zapasy na zimę. Pod koniec maja kobiety wyprawiały się na podmokłe łąki i zbierały zioło. Drugą wyprawę robiono w sierpniu przed koszeniem łąk. Świeże ziele rozkładano w zacienionym, przewiewnym miejscu, a po wysuszeniu przechowywano w płóciennych workach. Czarcie żebro przez cały rok stosowano do leczenia różnych dolegliwości i było jednym z najbardziej znanych i lubianych ziół z Bożej Apteki. 

https://magicznyzielnikdziewanny.com/2020/05/12/ostrozen-czarcie-zebro-ziolo-czarownicy/


To, że ostrożeń jest świetny do kąpieli także dla dzieci, nie tylko chorych czy osłabionych, jak już wyżej wspomniałem, potwierdzają też źródła naukowe.

"Odwar z ostrożenia warzywnego w trakcie obmywania lub kąpieli chorego gęstnieje lub galaretowieje. W przypadku, gdy obmywa się zdrowy człowiek wywar jest przejrzysty i nie zmienia swojego wyglądu. Zmiany przejrzystości uważane są jako wskaźnik istnienia oraz ustępowania zmian chorobowych"


http://www.czytelniamedyczna.pl/3843,ostroze-warzywny-cirsium-oleraceum-l-scop-substancje-aktywne-mozliwe-zastosowan.html


http://www.czytelniamedyczna.pl/2616,aktualny-stan-wiedzy-na-temat-aktywnoci-farmakologicznej-rolin-z-rodzaju-cirsiu.htm


dr Różański : Ostrożeń posiada właściwości odtruwające... 

Linaryna występująca w zielu ostrożenia warzywnego:

https://rozanski.li/803/herba-cirsii-oleracei-ziele-ostrozenia-warzywnego/


Potwierdzam, że i herbatka z ostrożenia warzywnego jest bardzo smaczna. Napar z mieszanki z ostrożeniem polnym - także niczego sobie.


Białczyński: 

Napar z ziela ostrożenia warzywnego nie jest toksyczny i można go przyjmować szklankami (1 łyżka na szklankę wrzątku). Jest smaczny. Wspomaga przemianę materii, aktywuje procesy detoksykacji, przyśpiesza usuwanie szkodliwych metabolitów i ksenobiotyków z ustroju.

https://bialczynski.pl/czworksiag-wielki-wiary-przyrody/tom-iv-ksiega-wiedy/boskie-emanacje-i-wcielenia/boskie-kwiaty-ziola-i-ofiarne-wience/ostrozen-czarcie-zebro-i-szalwia/


image

Barbara Kazana - Magiczna roślina, którą musisz poznać:Gatunki ostrożenia występujące w Polsce:

https://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/ostrozen-id1109.html

https://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Cirsium_oleraceum.html

https://fajnyogrod.pl/porady/ostrozen-warzywny-charakterystyka-wystepowanie-wlasciwosci/


image


Łukasz Łuczaj - ostrożeń łąkowy - pospolita roślina jadalna

https://youtu.be/AMmwPwzCj6k


Uprawa  ostrożenia warzywnego w gospodarstwie rolnym dr Barbary Baj-Wójtowicz

https://lubelskieziola.pl/aktualnosci/uprawa-rzepiku-i-ostrozenia-warzywnego-w-gospodarstwie-rolnym-dr-barbary-baj-wojtowicz


Susz dostępny w handlu:

https://sklep.herbapol.krakow.pl/pl/p/OSTROZEN-ZIELE-50g/391

https://www.magicznyogrod.pl/czarcie_zebro_ostrozen_warzywny_ziele.html

https://polenatury.pl/pl/p/Ostrozen-ziele-BIO-25g-DARY-NATURY/3947


image

..........................

Fotki własne AQ


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale