9 obserwujących
308 notek
484k odsłony
  521   0

Disney+ nie dla Polski. Zirytowani fani szturmują media społecznościowe

Kiedy Disney+ w Polsce?
Kiedy Disney+ w Polsce?
Polscy widzowie mają już dość czekania na platformę Disney+. Rozpoczęli akcję „#chcemyDisneyPluswPolsce”

Co oferuje Disney +?

Od światowej premiery popularnej platformy VOD minęły niemal 2 lata, a nadal nie jest ona dostępna w Polsce i nie ma żadnych konkretnych informacji na temat jej wejścia.  W serwisie dostępnych jest wiele seriali. m.in.  „The Mandalorian” oraz inne seriale ze świata „Gwiezdnych wojen”. Do Disney+ swoje premiery przeniosły też seriale Marvel Cinematic Universe.Tylko tam można obejrzeć serial VandaVision czy The Falcon and the Winter Soldier, a już wkrótce zadebiutuje „Loki”.  Można tam zobaczyć także inne produkcje Disneya.

Czytaj też:

Kiedy Disney+ w Polsce?

Według ostatniej oficjalnej zapowiedzi (z grudnia 2020 roku), Disney Plus miał pojawić się w Polsce jeszcze w 2021 r. Firma wycofała się jednak z zapewnień, a my wciąż nie otrzymaliśmy jakichkolwiek szczegółów dotyczących premiery w Polsce.

Protest „chcemyDisneyPluswPolsce”

Widzowie urządzili protest, który ma zmusić Disneya do podania konkretów ws. startu serwisu w naszym kraju.  Administratorzy grupy Disney Plus Polska, rozpoczęli akcję „chcemyDisneyPluswPolsce”. Organizatorzy proszą o wsparcie i opublikowanie w mediach społecznościowych (przykładowo Facebook, Twitter, Instagram) wiadomości z odpowiednimi hasztagami:     #releaseDisneyPlusinPoland,  #chcemyDisneyPluswPolsce”.Ponad dekadę temu gracze w bardzo podobny sposób walczyli o polski Xbox Live i udało się. Tutaj sprawa jest jednak bardziej skomplikowana. Znaczna część tytułów będących własnością Disneya jest w innych rękach (np. HBO GO). Dostawcy telewizji oraz innych usług VOD posiadają licencje na programy Disneya, co sprawia, że start Disney Plus w Polsce się opóźnia.

KJ

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura