184 obserwujących
2006 notek
3356k odsłon
891 odsłon

Po co nam sędziowie, kiedy mamy sędziów w Berlinie

Wykop Skomentuj58
Nasz kolega po fachu bloger Alpejski, popełnił był notkę, w której siecze polskie prawo karne niczym Daniel Olbrychski fotosy w Zachęcie. Powodem tak krytycznego stosunku do polskiego prawa jest skazanie na 6 miesięcy więzienia, kobiety która zlamała reguły kwarantanny. Podobno polskie prawo jest bezduszne, nie pochyla się nad jednostkowym losem biedaka, sieroty, czy samotnej wdowy, no za grosz empatii. Najgorsze jest jednak to, że prawo nie realizuje swego podstawowego zadania, nie służy tzw. sprawiedliwosci społecznej. Dobrze choć, że nie o sprawiedliwość dziejową tu chodzi. Strach pomyśleć, kiedy nasz dzisiejszy status materialny, w porównaniu z dniem ogłoszenia Manifestu PKWN, czyni z nas dziś prywaciarzy, kułaków, spekulantów i fabrykantów zatrudniających na umowy śmieciowe klasę robotniczą. 
Wróćmy jednak do tonów poważniejszych, bo kolega Alpejski zawsze uderza w tony poważne. Po lekturze notki kolegi Alpejskiego zrozumiałem dlaczego tak szybko zaaklimatyzowałem się w UK, nie dokucza mi los emigranta, ani nostalgia mnie nie dusi, i wcale nie o status materialny tu idzie. Tu wszystko mi pasuje, bo ja się tu czuje jak u siebie, bo tu są dokładnie tacy sami sędziowie jak w Polsce. Tak samo bezduszni, tak samo pozbawieni empatii i tak samo gwiżdżący na poczucie sprawiedliwości społecznej. 
Wyspa Man : 
Paul Dowd - lat 64, sześć tygodni więzienia za złamanie reguł kwarantanny. 
Alistair McCormick - 4 tygodnie więzienia za wizytę w banku, więc złamanie reguł kwarantanny 
Irlandia Północna : 
Fraser Milan - miesiąc więzienia za wizytę w markecie i u ślusarza, mimo że wydana przepustka upoważniała jedynie do wizyty u matki i opieki nad nią. 
Durham : 
Obywatel XX - skazany na 6 miesięcy więzienia za złamanie reguł lockdownu, odmowę poddania się testom oraz spacerowanie po mieście z wypożyczonym psem, jako alibi. 
Leeds : 
Obywatel YY - kara grzywny zaś przewożenie własnej żony, objętej kwarantanną, w bagażniku samochodu. 
Nawet w takiej wydawałoby się liberalnej Australii sędziowie również pozbawieni są empatii skazując niedawno mieszkankę Perth na 6 miesięcy więzienia za niepoddanie się kwarantannie. W Australii jest w tej kwestii surowsze prawo niż w UK. Za złamanie kwarantanny można otrzymać 12 miesięczny wyrok, zaś maksymalna grzywna to 50 tysięcy australijskich dolarów. 
Takich wyroków w ramach coronavirus lex jak tych kilka wymienionych wyżej jest w brytyjskiej prasie zatrzęsienie. 
Czy to oznacza, że ostatni sprawiedliwi sędziowie ostali się jeno w Berlinie ? 
O to jednak zapytam przy najbliższej wizycie w Berlinie, młynarza z Sanssouci. 

PS. Ponieważ niniejszą notka nie jest notką polemiczną w stosunku do notki kolegi Alpejskiego, proszę Administrację o nieumieszczanie jej na SG. Notka nie obala tez z notki kolegi Alpejskiego, jest jedynie uzupełnieniem o przykłady innych bezdusznych sędziów w Europie.
Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo