229 obserwujących
2289 notek
4089k odsłon
  1438   8

Taryfa nocna

image

Halo ! Jest tam kto ? Jest 4:00. Hej wy, blogerzy oddani prawdzie i sprawom ważnym dla piekarnictwa polskiego. Wróciłem i piekę chleb na taryfie nocnej. Czy ktoś piekł chleb na taryfie nocnej ? Czy wychodzi tak samo, czy tak samo smakuje ? Zrobiłem po powrocie prasówkę i wychodzi na to, że weszliśmy w etap gospodarki wojennej. Wszystko każą oszczędzać, wszystko robić na taryfie nocnej. Pieczenie, robienie obiadu na później, pranie, oprócz odkurzania ( cisza nocna ) Notki też przyjdzie pisać na taryfie nocnej, albo w pracy. To są rady jak z broszurek wydawanych Brytyjczykom podczas wojny. 

- Nie marnuj chleba ani nawet skórek

- Skop ogródek i posiej marchew, rzepę i kapustę 

- Oszczędzaj prąd 

- Oszczędzaj węgiel 

- Nalewaj wody do wanny w 1/3

- Wszystkie dzieci wykąp w tej samej wodzie W tę akcję propagandową wypełniania wanny w 1/3 zaangażowany był nawet król Jerzy VI, tyle że on miał dwoje dzieci, a weź wykąp 8 lub 10 dzieci w 1/3 wody. Dziś przy nieco rozluźnionych obyczajach sugerują żartobliwie, aba każdy kto ma kochankę na mieście kąpał się u niej, tu też mogą być spore oszczędności dla portfela. Gorzej z kąpaniem dzieci, jeśli ktoś dodatkowe dzieci ma na mieście. Wspólnie wykąpać się nie da. A to jest dziś konieczność chwili. Oszczędzanie. Bo łupią za energię niepospolicie, wczoraj dostałem info, że EON pociagnął mi z konta blisko 300 funtów. Niestety nie dość, że mamy inflację to na domiar złego wszystko podrożało. Oprócz paliwa, które potaniało, choć wcześniej zdrożało i olej napędowy był blisko przebicia magicznej ceny £2. Obecnie najtańsza E95 kosztuje na Esso £1,55. Doszło do tego, że ludzie zaczną marzyć o covidzie kiedy E95 kosztowała £0,95. Stąd konieczność robienia wszystkiego na taryfie nocnej.

image

Zobaczymy, jeśli chleb się uda, jeśli skórka wyjdzie chrupiąca to się jej nie zmarnuje i polecimy z robotą na taryfie nocnej. Jednak do idei taryf nocnych końca nie jestem przekonany, bowiem wróciłem z lotniska nocną taryfą i uśmiechnięty Pakistańczyk skasował mnie na £45 zamiast zwyczajowo £40. Najtańsza jest nocna taryfa kolejowa kosztująca off - peak około £5, oczywiście nie będę w pociągu na nocnej taryfie piekł chleba. Do końca jeszcze nie zwariowałem, choć świat wokół wydaje się, że zwariował. 

imageLubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości