Blog
Gryzmoły
Siukum Balala
Siukum Balala Jestem człowiekiem
140 obserwujących 1660 notek 2375325 odsłon
Siukum Balala, 9 stycznia 2018 r.

Riccardo Petru da Silva y Madeira ( telenowela )

2539 135 0 A A A

image


Doszedłem do wniosku, że nierozerwalny twór jakim wydawał się być Ryszard Petru i nowoczesna.pl, to nie była żadna partia polityczna, jak niewielu uważało. Nie był to chyba też projekt polityczny, jak uważało wielu. Ryszard Petru i nowoczesna.pl to była normalna brazylijska telenowela, tyle że w nowym formacie. Po raz kolejny daliśmy się zrobić telewizji w konia. Tak wynika mi z pobieżnej analizy i obejrzenia wczorajszego oraz poprzednich odcinków. Mamy tu wszystkie cechy jakie powinna spełniać telenowela. Jest mocny początek z fajerwerkami, przytupem i zapowiedź stacji telewizyjnej, że właśnie rozpoczyna się serial telewizyjny inny niż wszystkie, czy też jak niektórzy uważali partia polityczna inna niż dotychczasowe. Partia ludzi młodych dla młodych, partia ludzi kompetentnych i profesjonalnych do bólu. Ten ból był czasem nie do zniesienia. Tak zaczynają wszystkie stacje telewizyjne rozpoczynające emisję serialu - lokomotywy. Serialu, który ma podnieść oglądalność... i podniósł. To oczywiste. Mamy w serialu walkę namiętności. Miłość. Mamy piętrzące się przed miłością przeszkody i wyzwania. Sześć i pół godziny w samolocie Wizzair to spore wyzwanie. Można się także dopatrzeć w telenoweli odwiecznej walki płci. Po jednej stronie samczy świat Ryszarda ( głównego bohatera ) po drugiej stronie ciemiężone kobiety ( Pihowicz, Lubnauer, Gasiuk i Schrobering - Wielgus ) Ludzie o wiekszej wrażliwości społecznej mogą uznać, że ten wątek porusza również problemy współczesnego niewolnictwa. Riccardo Almeida - właściel plantacji.pl i trzódka Isaur w osobach głównych pohaterek ( j.w w nawiasie ) To wszystko w serialu nowoczesna pl. jest aż nadto widoczne. Riccardo się bawi ( Madera ) niewolnice harują na plantacji trzciny cukrowej ( Sejm ) Bez wątpienia oglądaliśmy przez ponad dwa lata telenowelę brazylijską, a jak ktoś jest bardziej wykształcony i zna języki to może sobie powiedzieć, że obejrzał właśnie amerykański melodramat " Gone with the Wind " w wersji bez napisów. Dwa mam tylko zastrzeżenia do twórców scenariusza i do artystów biorących udzial w realizacji serialu. Aktorzy niepotrzebnie wyszli poza napisane dla nich role, więc niemożliwe będzie już typowe dla telenoweli zakończenie, czyli spełniona w każdym aspekcie miłość i ten  podniecający  w ostanim odcinku  dialog. 

- Ty Kamila bierzerz resort oświaty

- A Kasia ? 

- Resorty siłowe, ma stanowczy wygląd 

- Ja oczywiście tekę premiera 

- Ty Krzysiu bierzesz kulturę. Odegrasz się za ten teatr 

- A Rabiej ? 

- Rabiej bierze stolicę, świetnie dogaduje się z Pruszkowem

Tego niestety już  nie obejrzymy. A szkoda. Dlaczego stacja telewizyjna zakończyła emisję jednej z lepszych telenowel na polskim rynku telewizyjnym ? Nie mam pojęcia. Drugie zastrzeżenie - do autorów scenariusza - to niewprowadzenie do telenoweli postaci w rodzaju Tobiasa wzorowanego na jednym z bohaterów " Niewolnicy Isaury " Kogoś kto mógłby kobiety, wyzwolone spod wpływu Riccarda Almeidy, poprowadzić w nową świetlaną przyszłość. Takie zakończenie byłoby spełnieniem oczekiwań wszystkich telewidzów, którzy zżyli się już z bohaterami serialu. Z całym szacunkiem, ale mimo silnej maskulinizacji, tej roli nie udźwignie pani Lubnauer. Kobiety odnoszące spektakularne sukcesy w polityce są jedynie potwierdzeniem, że istnieją wyjątki od reguły. Niestety widziałem przedwczoraj na BBC wywiad z Teresą  May, to była kompletna katastrofa, w każdym wymiarze. Oczywiście mój stosunek do kobiet w polityce nie oznacza, że jestem mizoginem, czy gejem, wręcz przeciwnie. Przez całe dotychczasowe życie uważałem, że z kobietami zawsze należy się układać, by mieć dobre stosunki. Walka płci to bzdura wymyślona przez scenarzystów telenowel. 

Ciekawe jak teraz poprowadzą serial, kiedy główny bohater został upokorzony i sprowadzony do parteru ? To koniec, wielka szkoda. 

Opublikowano: 09.01.2018 08:17. Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 08:25.
Autor: Siukum Balala
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Swift Dokładnie tak i w takiej kolejności : inzynierowie - artysci. W ich robocie byla taka...
  • @lmr6  ... nie raz i nie dwa ruskie bagnety traktowaliśmy cepami. Kosami również.  Jednak...
  • @Sowiniec Ćwok w stosunku do niego to komplement. To jest totalnie zryty czerep przez ruski...

Tematy w dziale Polityka