Wielka Warszawska 2021 już w tę niedzielę. To najważniejszy dzień na Torze Służew

Pixabay
Pixabay
Wielka Warszawska to wydarzenie, które ściąga mieszkańców Warszawy od ponad stu lat. Najwięksi fani wyczekiwali tego dnia przez długie miesiące. Co będzie działo się na Służewcu w tę niedzielę?

Wielka Warszawska to najważniejsza gonitwa w całym wyścigowym Kalendarzu. Dlaczego? To właśnie tego dnia widzowie będą mogli obserwować˘ kilku derbistów jednocześnie. Tego dnia zobaczymy również najlepsze konie z kraju i zza granicy w różnym wieku, które zmierz się na dystansie 2600 metrów.

Przełom września i października będzie zatem naprawdę czasem wyjątkowym - crème de la crème wszystkich wyścigów, kiedy na warszawski Służewiec zjadą się najlepsi z najlepszych. Wielka Warszawska jest też najwyżej dotowaną gonitwa w sezonie. Pula nagród wynosi 220 500 zł.

Zobacz: Afera mailowa. Skórzyński jednak doradzał Dworczykowi. Dziennikarz TVN24 zawieszony

Najlepsi z najlepszych

W tym roku podczas Wielkiej Warszawskiej zobaczymy najlepszych z najlepszych. Trener Krzysztof Ziemiański zgłosił do wyścigu

Night Tornado - prawdziwego czarnego konia, najwyżej sklasyfikowanego w Polsce folbluta oraz walecznego Petita.

Adam Wyrzyk wystawia derbistę - czteroletniego Night Thundera, a także rekordzistę toru na 2400 m - Gancegala.

Zobaczymy również konia trenowanego przez Michała Borkowskiego - prosto z wrocławskiej stajni przyjedzie utalentowany stayer -Hipop de Loire.

Zobacz: TSUE każe płacić. Codziennie aż pół miliona złotych kary

Do stawki koni zgłoszonych przez polskich trenerów dołączyła również Nania z Niemiec, którą zapisał trener Roland Dzubasz. Klacz można było oglądać w tym roku na Służewcu juz trzy razy. Za każdym razem osiągnęła świetne wyniki.

Klacz Nemezis - derbistka z 2019 roku, została zgłoszona do wyścigu w ostatnim momencie przez utytułowanego Andrzeja Walickiego. Oznacza to, że trener jest bardzo pewny klaczy, ponieważ za dopisanie konia w ostatnim momencie trzeba słono zapłacić - 25 tys. zł.

Jak co roku w programie Jesiennej Gali oczywiście poza Wielką Warszawską zobaczymy prestiżowe wyścigi młodych koni: Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Nagrodę Cardei oraz gonitwę porównawczą najwyższej kategorii dla koni trzyletnich i starszych - Nagrodę Mosznej.

Niesamowita atmosfera

Atutem nie do przecenienia jest również atmosfera całego wydarzenia wzmocniona warszawskim klimatem i jesienną aurą. Wielką Warszawską nazywa się często również wyścigowym świętem stolicy.

Zobacz: Wkrótce szczepienia nawet 5-letnich dzieci? Pfizer będzie zabiegał o zezwolenie

Na atmosferę wydarzenia wpłyną również stroje - tegoroczna Wielka Warszawska upłynie pod hasłem lat 40. ze względu na konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu, fascynatorze lub innym podobnym nakryciu głowy. W konkursie będą mogli wziąć udział panowie i panie od 15 roku życia. Rozegrany zostanie także osobny konkurs dla najmłodszych - między 5. a 15. rokiem życia.

Oprócz tego na publiczność będzie czekać masa innych atrakcji, m.in spotkanie ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska oraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz.

W klimat epoki pomogą również wejść dzięki twórczości Henryka Małolepszego i Sebastiana Pikuli.

WP

Czytaj dalej:

Zobacz galerię zdjęć:

Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24
Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24 Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24 Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura