Pixabay
Pixabay

Wielka Warszawska 2021 już w tę niedzielę. To najważniejszy dzień na Torze Służew

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Wielka Warszawska to wydarzenie, które ściąga mieszkańców Warszawy od ponad stu lat. Najwięksi fani wyczekiwali tego dnia przez długie miesiące. Co będzie działo się na Służewcu w tę niedzielę?

Wielka Warszawska to najważniejsza gonitwa w całym wyścigowym Kalendarzu. Dlaczego? To właśnie tego dnia widzowie będą mogli obserwować˘ kilku derbistów jednocześnie. Tego dnia zobaczymy również najlepsze konie z kraju i zza granicy w różnym wieku, które zmierz się na dystansie 2600 metrów.

Przełom września i października będzie zatem naprawdę czasem wyjątkowym - crème de la crème wszystkich wyścigów, kiedy na warszawski Służewiec zjadą się najlepsi z najlepszych. Wielka Warszawska jest też najwyżej dotowaną gonitwa w sezonie. Pula nagród wynosi 220 500 zł.

Zobacz: Afera mailowa. Skórzyński jednak doradzał Dworczykowi. Dziennikarz TVN24 zawieszony

Najlepsi z najlepszych

W tym roku podczas Wielkiej Warszawskiej zobaczymy najlepszych z najlepszych. Trener Krzysztof Ziemiański zgłosił do wyścigu

Night Tornado - prawdziwego czarnego konia, najwyżej sklasyfikowanego w Polsce folbluta oraz walecznego Petita.

Adam Wyrzyk wystawia derbistę - czteroletniego Night Thundera, a także rekordzistę toru na 2400 m - Gancegala.

Zobaczymy również konia trenowanego przez Michała Borkowskiego - prosto z wrocławskiej stajni przyjedzie utalentowany stayer -Hipop de Loire.

Zobacz: TSUE każe płacić. Codziennie aż pół miliona złotych kary

Do stawki koni zgłoszonych przez polskich trenerów dołączyła również Nania z Niemiec, którą zapisał trener Roland Dzubasz. Klacz można było oglądać w tym roku na Służewcu juz trzy razy. Za każdym razem osiągnęła świetne wyniki.

Klacz Nemezis - derbistka z 2019 roku, została zgłoszona do wyścigu w ostatnim momencie przez utytułowanego Andrzeja Walickiego. Oznacza to, że trener jest bardzo pewny klaczy, ponieważ za dopisanie konia w ostatnim momencie trzeba słono zapłacić - 25 tys. zł.

Jak co roku w programie Jesiennej Gali oczywiście poza Wielką Warszawską zobaczymy prestiżowe wyścigi młodych koni: Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Nagrodę Cardei oraz gonitwę porównawczą najwyższej kategorii dla koni trzyletnich i starszych - Nagrodę Mosznej.

Niesamowita atmosfera

Atutem nie do przecenienia jest również atmosfera całego wydarzenia wzmocniona warszawskim klimatem i jesienną aurą. Wielką Warszawską nazywa się często również wyścigowym świętem stolicy.

Zobacz: Wkrótce szczepienia nawet 5-letnich dzieci? Pfizer będzie zabiegał o zezwolenie

Na atmosferę wydarzenia wpłyną również stroje - tegoroczna Wielka Warszawska upłynie pod hasłem lat 40. ze względu na konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu, fascynatorze lub innym podobnym nakryciu głowy. W konkursie będą mogli wziąć udział panowie i panie od 15 roku życia. Rozegrany zostanie także osobny konkurs dla najmłodszych - między 5. a 15. rokiem życia.

Oprócz tego na publiczność będzie czekać masa innych atrakcji, m.in spotkanie ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska oraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz.

W klimat epoki pomogą również wejść dzięki twórczości Henryka Małolepszego i Sebastiana Pikuli.

WP

Czytaj dalej:

Zobacz galerię zdjęć:

Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24
Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24 Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24 Wielka Warszawska, Konferencja Prasowa/Salon24

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura