13 obserwujących
128 notek
105k odsłon
3626 odsłon

Italexit na horyzoncie?

Matteo Salvini
Matteo Salvini
Wykop Skomentuj173

Były szef MSW  Włoch, były wicepremier i aktualny lider partii Liga Matteo Salvini powiedział wczoraj w publicznym wystąpieniu, że "albo Unia Europejska zmieni się, albo nie ma sensu, by dalej istniała". Zasugerował, że Włosi mają coraz więcej zastrzeżeń do Wspólnoty, a brak refleksji w Brukseli może spowodować, że Rzym pójdzie śladami Londynu i opuści UE.

"Albo jest się w środku zmieniając reguły tej Europy albo, jak powiedział mi pewien rybak: ludzie, zróbmy jak Anglicy"'. Polityk zaznaczył, że jeśli Wspólnota nie zmieni zasad funkcjonowania, "nie ma sensu siedzieć w klatce, w której nie pozwalają ci być rybakiem, lekarzem czy badaczem".

Wizja Nigela Farage z 29 stycznia, którą przedstawił przemawiając przy okazji debaty dotyczącej ratyfikacji przez Parlament Europejski traktatu pomiędzy Brukselą, a Wielką Brytanią dotyczącego opuszczenia Unii, wydaje się coraz bardziej realna. Przypomniał wówczas powody, dla których Zjednoczone Królestwo zdecydowało się opuszczenie Wspólnoty, i mówił o „historycznej bitwie na Zachodzie” przeciwko globalizmowi. Przypomnijmy, że  koniec wystąpienia wiceprzewodnicząca PE wyłączyła mu mikrofon i zagroziła sankcjami, co wywołało ogólną wesołość wśród brytyjskich posłów, którzy przypomnieli rozwścieczonej damie, że oni zaraz wychodzą.

Coraz bardziej widoczna niezdolność brukselskich elit do zrozumienia przyczyn aktualnego kryzysu UE może zakończyć się spektakularną katastrofą.

https://www.iltempo.it/politica/2020/02/15/video/matteo-salvini-lega-italexit-europa-gabbia-giancarlo-giorgetti-1281213/

Całość wystąpienia Nigela Farrage:Wykop Skomentuj173
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka