Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
222
BLOG

Żadna noc nie trwa wiecznie

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
13 grudnia najbardziej skompromitowany polski (chodzi o obywatelstwo) polityk zostanie premierem. Już dzisiaj nie chce go jako szefa rządu większość naszych rodaków.

Wyborcy zostali oszukani, bo tylko 30 proc. z nich głosowało na partię Donalda Tuska. Mimo to pozostali koalicjanci nawet nie wyobrażali sobie innego premiera. Lewica i Trzecia Droga mogąc mieć swojego szefa rządu, a nawet większość w rządzie, za wszelką cenę forsują Tuska, który ich marginalizuje. Zachowują się bardziej jak frakcje jego partii niż samodzielne byty polityczne. Mają już wspólną aferę, czyli „lex wiatrak”. UE dała pieniądze na wiatraki, które mają stawiać u nas głównie Niemcy, łamiąc wszelkie normy środowiskowe, a nawet prawa człowieka (chodzi o wywłaszczenie rolników i innych właścicieli ziemi). Na razie udało się część tych zapisów zablokować, ale to, co przeszło, i tak jest wielką aferą.

Tusk nie mogąc dotrzymać większości obietnic wyborczych (to raczej nie zaskoczenie), chce stłumić krytykę prasową. Planują nielegalny i sprzeczny z cywilizacyjnymi normami atak na media publiczne. Niszczone będą też prywatne media, te, które nie zapiszą się do dworu namiestnika z Berlina.

Przygotujmy się na twardą walkę, walkę, którą na pewno wygramy. Pytanie jedynie, ile to potrwa. Na świecie jest coraz więcej napięć mogących zmienić się w konflikt globalny. UE trzeszczy w szwach, a same Niemcy wchodzą w kryzys polityczny i gospodarczy.

Rząd Tuska nadaje się do działania w takich warunkach jak paralityk do operacji mózgu. Kompromitacje będą następować jedna po drugiej. Im silniejsze będą nasze media i kluby, tym szybciej pożegnamy szkodników.

Co trzeba zrobić?

Apeluję o przeprowadzenie wyborów nowych szefów klubów, tam, gdzie są one mniej aktywne. Apeluję na otwieranie się na nowych ludzi. Wykorzystajmy do tego okres świąteczny – opłatki, kolędowanie.

Wspierajmy media Strefy Wolnego Słowa. Można to robić na wiele sposobów: wykupując prenumeratę cyfrową „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Nowego Państwa” – to piękny prezent również na święta. Polecając niezależną.pl i Telewizję Republika, szczególnie nasze programy na YouTube. Zamieszczając linki do tych portali na swoich social mediach, czy po prostu wysyłając je znajomym SMS-em czy mailem, budujemy silną sieć o ogromnym zasięgu. Już dziś docieramy do 8 milionów ludzi. Łączmy ich i zwiększajmy częstotliwość naszych kontaktów. Można też wspierać nas, wpłacając pieniądze na Fundację Niezależne Media.

Jeśli dojdzie do nielegalnych prób wtargnięcia do TVP, NBP, Trybunału Konstytucyjnego itd., wezwiemy obywateli do pokojowych protestów.

Obserwujmy nasze media i przygotujmy się do obrony wolności. Noc stanu wojennego zakończyła się po ośmiu latach upadkiem komunizmu. Nowi bolszewicy upadną szybciej.


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika " Gazeta Polska" nr. 50; data: 13.12.2023.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka