witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
101 obserwujących
861 notek
1620k odsłon
  1646   0

Czekista mówiący prawdę ...

   Moim skromnym należałoby oficjalnymi i społecznymi siłami przypomnieć opinii światowej rosyjskie i sowieckie zbrodnie na Żydach, począwszy od Rzezi Humania 1768 i od jakiego wydarzenia sam termin Pogrom pochodzi?
Gdzie następowały największe i najliczniejsze pogromy antyżydowskie aż do czasu Holocaustu? (i dlaczego właśnie w Rosji?
Tylko w latach 1903-5 zamordowano 2500 Żydów w 64 miastach i 626 miasteczkach Rosyjskiego Imperium: Orsza, Symferopol, Minsk, Rostow, Odessa, Jekaterinosław i in. Minister spraw wewn. Rosji Plehwe nazywany był "rzeźnikiem z Kiszyniowa")
    Co to było "czierta osiedlosti" (pol. strefa osiedlenia) Pale_of_Settlement
i dlaczego istniała tylko w Rosji aż do zniesienia caratu i dlaczego niemieccy naziści wzorowali się na niej tworząc w okupowanej Europie getta żydowskie?
   Nie można zapomnieć też o najnowszej, sowieckiej antysemickiej karcie, począwszy od zbrodniczej w skutkach praktyce niewpuszczania uciekinierów żydowskich z Generalnego Gubernatorstwa na sowiecko-niemieckiej granicy przyjaźni 1939-1941.06.22 i oddawaniu ich z powrotem w łapy nazistów. Opisał to szczegółowo jeden z takich uciekinierów, warszawski Żyd Bolesław Gleichgewicht w pierwszym rozdziale swoich wspomnień "Zapiski szpiona-pijanicy"
   Zakontraktowana współpraca niemieckiego RSHA Himmlera i sowieckiego NKWD Beri dotyczyła również zwalczania żydowskich lojalnych obywateli "byłego państwa polskiego" i wielu z nich, po aresztowaniu w wyniku tej owocnej współpracy została zamordowana w sowieckich i niemieckich więzieniach, zesłana na "nieludzką ziemię" łagrów i niemieckich konclagrów. Nawet nazewnictwo te bliźniacze totalitaryzmy miały podobne, a po "wyzwoleniu" niemieckich konclagrów w 1945 r. ich wyposażenie nierzadko trafiało do ich sowieckich odpowiednich, położonych kilka tysięcy kilometrów na wschód...
   Sowieckie władze utrudniały opuszczenie "nieludzkiej ziemi" obywatelom polskim pochodzenia żydowskiego wraz z armią Andersa, które umożliwiał Traktat Sikorski-Majski z 1941 r. Wcześniej utrudniano, lub wręcz uniemożliwiano wstąpienie do tych oddziałów polskich szczególnie Żydom. Patrz losy rodziny Wattów i wspomnienia Gleichgewichta.
   Sowieckie oddziały wojskowe utrudniały Żydom ucieczki przez wojskami niemieckich i ludobójczymi Einsatzkommando podczas niesławnego odwrotu lata i jesieni 1941 roku. W czasie nazistowskiej okupacji ziem białoruskich i ukraińskich liczne sowieckie oddziały partyzanckie nie udzieliły żadnej znaczącej pomocy powstaniom w żydowskich gettach w latach 1942-44, mimo że miały takie możliwości operacyjne. Sowieckie lotnictwo nie udzielało żadnej pomocy powstaniom w gettach, mimo że równocześnie bombardowały pobliskie cele niemieckie. Najsilniejszy nalot sowiecki na Warszawę miał miejsce 12 maja 1943, gdy Powstanie w stolicznym getcie jeszcze tliło...
   Nie wolno zapomnieć o antysemickich kampaniach rozpętywanych w ZSRR, w tym największej z 1948 r. - rozgromienie Żydowskiego Komitetu Antyfaszystowskiego (nazywane Night_of_the_Murdered_Poets), który w czasie wojny zebrał miliony dolarów pomocy dla ZSRR. Trzy lata po wojnie jego szef Solomon Michoels został zamordowany przez "nieznanych sprawców" (w Mińsku). 13 innych żydowskich działaczy zostało skazanych na karę śmierci przez sowieckie sądy, a ponad 100 innych represjonowanych w więzieniach i GULAGu.
   No i ostatnia (również dla Stalina) "Sprawa lekarzy", która wstrząsnęła największą medialną kampanią antyżydowską w dziejach kosmopolitycznefo ZSRR, co skutkowało m.in. zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Eretz Ysrael. Kampania ta nabierała dopiero rozmachu, ale w jej drugim miesiącu zmarł sam Josif Wisarionowicz Stalin, o którym Władimir Putin złego słowa nie powiedział był. Znaczące.
   Jego rozliczne wypowiedzi w tematyce nazistowsko-żydowskiej również są warte teraz wspomnienia, np. o Goebbelsie, który był utalentowanym człowiekiem, który osiągał sukcesy ... Czym bardziej nieprawdopodobne kłamstwo, tym łatwiej ludzie w nie uwierzą...


Niektóre źródła:
https://echo.msk.ru/programs/nevsredy/2559917-echo/
https://lenta.ru/news/2004/02/12/putin/
https://echo.msk.ru/blog/aillar/2561245-echo/
https://www.salon24.pl/u/witas1972/1008356,kleska-rosji-w-gazowej-wojnie
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazprom-polska-przesyl-gazu,218,0,2411994.html
https://varlamov.ru/3725644.html
http://www.andsol.org/wyspa/BG/01.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82ystok_Ghetto_uprising
https://en.wikipedia.org/wiki/Antisemitism_in_the_Soviet_Union

Up-date:
Najbardziej prorosyjski prezydent w EU Milosz Zeman nazwał komunikat MSZ Rosji potępiający uchwalenie w Czechii 21 sierpnia Dniem Pamięci Ofiar Inwazji 1968 roku "absolutną bezczelnością" (absolutni drzost) i rozważył podróż do Moskwy na uroczystości Wielkiego Zwycięstwa 9 maja 1945 r.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-rusko-moskva-ministerstvo-zahranici_1912271548_dok

Lubię to! Skomentuj94 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka