witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
100 obserwujących
820 notek
1554k odsłony
  1295   4

Jak mogłem powstrzymać wybuch tej wojny

Szef ukraińskiego wywiadu Kiryło Budanow w obszernym wywiadzie dla Ukraińskiej Prawdy oznajmił m.in. iż Putin decyzję o masowym ataku z 3 stron (rosyjskiej: 3 kierunki, bialoruskiej: 2 kierunki i krymskiej - przyp.W) podjął dopiero 23 lutego popołudniu czyli na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem tak zwanej z russka "Spec.operacji". (1)

   Ja, swoją notkę postulującą natychmiastowy Lend-Lease dla Ukrainy jako jedyny sposób na uniknięcie wybuchu wojny lub co najmniej wojenne już powstrzymanie "neosowieckich hord grabiących smartfony i terenówki", napisałem trochę wcześniej, a opublikowałem dokładnie w tym samym czasie, gdy Putin wahał się... Napisałem ją w Gliwicach [Gleiwitz], co symbolizmu dla historyka nieco dodaje... (2)

   Gdyby żył jeszcze wtedy nasz nieodżałowany wielki Zbig, zdążył by pewnie przekazać mój pilny apel komuś Decyzyjnemu w Washington D.C. i gdyby ten Ktoś zechciał, to jedną decyzją przeważyłby wahania zazwyczaj cwanego jak szczur Putin na rzecz innego sposobu "ostatecznego rozwiązania kwestii ukraińskiej" czyli "Endlösung der Ukrainischenfrage" w sojuszniczym Putlerowi narzeczu brzmi adekwatnie do jego niezmiennego stosunku do pięknej ale Niezależnej. "Śpij kochana w trumience, Będę cię miał kiedy chciał" - deklamował publicznie część czastuszki 8 lutego br. tuż po spotkaniu z Makronem. (3)

- O czym oni tak namiętnie lubią dyskutować? Jakie doświadczenia wymieniać?

   Taki impuls od deklaracji trzeciej strony, jak dowodzi Historia, bywa bardzo efektywny, skuteczny. Np. wybuch I wojny światowej, niewybuch wojny obronnej Czechosłowacji 1938 roku, czy obronnej Polski wiosną '1939, czy nawet odwołanie przez Hitlera (tego prawdziwego, z żydowskimi genami wg ros.min.zagr. Ławrowa Siergieja Viktorowicza) ataku na Polskę 26 sierpnia 1939 roku - rozkazy Blitzkriegu były juž wydane, nawet dwa oddziały niemieckich komandosów jakby falstartowały [od niem.: falsch Start] i trafiły do polskiej niewoli na polskim wtedy, choć  krótkotrwale, krótkowzrocznie i hańbiąco przez Rzeczpospolitą zagarniętym, Zaolziu. (4)

   Założenie tej skromnej jak "sumienie żidobienderowca" notki jest słuszne pod warunkiem, że w Washington D.C. nie uznano wcześniej, iż warto by sprawdzić, jak mają się / w jakim stanie są rosyjskie siły zbrojne po 22 latach nieograniczonych rządów podpułkownika KBG, z powołania "szerokiej ręki" biznesmena lat 90-tych ery "bandyckiego Leningradu" i gospodarki ROZ [= rozpił, otkat, zanos / роспил, откат, занос - wtajemniczeni zrozumieją, innym pozostaje wujek Gugel] (5,6)

P.S. Ad akapit 2-gi: Przyznaję się do swoich ograniczeń fantazyjno- przewidujących. Jako autopsyjny spec od europejskiej części Federacji Rosyjskiej stawiałem 24 lutego na fetysze postsowieckich potomków łowców zegarków i rowerów w postaci: terenowe auta i smartfony/iphony. Nie śmiałem przypuszczać, mimo źe "bardziej podłego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan niż Witek ja na salon24.pl nie spotkałem" (AKSKII, 2013 r.), iż symbolem tej kolejnej rosyjskiej agresji będą używane [= б/у ] pralki i sedesy... Sracze, Karl!

PRZY OKAZJI ZAPRASZAM DO ZNACZNIE BARDZIEJ ISTOTNEGO TERAZ ARTYKUŁU/ APELU POPARTEGO PRZEZ MSZ LITWY "FREE UKRAINIAN GRAIN - THE WORLD NEEDS CONVOYS OF LIFE" https://www.salon24.pl/u/witas1972/1228836,uwolnic-ukrainskie-zboze-swiatu-niezbedne-sa-konwoje-zycia

1 - https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-szef-wywiadu-wojskowego-putin-podjal-decyzje-o-inwazji-23-lu,nId,6046141

2 -witas1972/1207733,LEND-LEASE-dla-UKRAINY

3 - salon24.pl/u/zbigwie/  Zbigowi https://youtu.be/Q-mp8ioyyo8

3a - lyricsworld.ru/Krasnaya-Plesen/Spit-krasavica-v-grobuostorozgno-mat-208575.html

4 - Incydent_JabŁonkowski

4a - kurjer/123938,zaolzie-szok-po-slowach-kaczynskiego-o-roku-1938

5 - Cuszima-2 arebours

6 - Экономика РОЗ (Роспил Откат Занос) (с) Stanisław Biełkowski ("seks i życie seksualne to sprawy obce i niemal nieznane, a nawet, że jest on "utajonym homoseksualistą")

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka