witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
101 obserwujących
860 notek
1619k odsłon
  898   1

No-fly zone koniecznie stworzyć. Dał nam przykład Erdogan i gen.Polko

 Oczywistym wnioskiem po tragedii w Przewodowie jest konieczność powstania chronionej strefy wolnej od lotów rozpoczynającej się odpowiednio daleko od naszej granicy. Myślę, że jej szerokość powinna mieć co najmniej 40* do 100 km.

  Wobec słabości polskiej obrony przeciwlotniczej i ze względów politycznych należy naturalnie zaprosić do współpracy naszych sojuszników z NATO.

  Zapewnimy tym samym bezpieczeństwo nie tylko naszego terytorium, ale i doń przyległego ukraińskiego. Co pozwoli nam na dalszego korzystanie z taniej ukraińskiej energii, ale i zatrzyma wielce prawdopodobny napływ kolejnej fali uchodźców z bombardowanych, pozbawianych światła, ciepła i wody miast walczącej Ukrainy. To ostatnie stanowi zagrożenie nie tylko dla Polski, ale całej EUropy. Realne zagrożenie katastrofy humanitarnej z udziałem milionów ludzi. Istotny powód aby NATOwskie samoloty i systemy przeciwlotnicze wykazały swoją skuteczność i usprawiedliwiły wydane na nie miliardy.

  Dała nam przykład Turcja, która taką no-fly zonę przeciwko rosyjskiemu lotnictwu w Syrii stworzyła i mimo okrutnych bombardowań tamtej wojny bezpieczeństwo swojemu pograniczu zapewnia.

PS Nie wiem nadal, gdzie znajduje się ok.30 polskich samolotów MiG-29, które miały być przekazane Ukrainie? Ponoć nadałyby się do niszczenia ruskich rakiet. 

2. Kiedy w końcu USA uzbroją ukraińskie HIMARSy w rakiety ATACAMS zasięgu 200-300 km, pozwalające i w Federacji Rosyjskiej pogasić światło???

Takie dziwne deja-vu á rebours j'ai:
  "Władimir Putin oświadczył 4.10.2001 r. (w dniu katastrofy), że ukraińskie siły obrony plot nie mogły zestrzelić rosyjskiego samolotu Tu-154M, który spadł do Morza Czarnego: - "Po pierwsze, zawczasu wszystkie ukraińskie służby na Ukrainie były poinformowane. Po drugie - broń wykorzystywana podczas ćwiczeń wg swoich taktyczno-technicznych charakterystyk nie mogła dosięgnąć korytarzy powietrznych, w których znajdował się nasz statek powietrzny" - oświadczył Putin.
  Wg słów prezydenta na ćwiczeniach, które Ukraina przeprowadzała w rejonie Morza Czarnego byli "obserwatorzy z Rosji. W dowolnym wypadku nie ma podstaw, aby nie ufać ukraińskiej stronie".
http://www.newsru.com/russia/04Oct2001/tu154_pu.html 

8. ALE kilka dni po tragedii publicznie wystąpił prezydent Ukrainy Leonid Kuczma i wziął winę na siebie, tj. na Ukrainę, zwolnił ministra obrony i obiecał wypłacić rodzinom (przeważnie mającym obywatelstwo Izraela) po 200 tys. $, co też zostało uczynione.

9. Natomiast właściciel samolotu - linie lotnicze "Sibir" od państwa ukraińskiego żadnych odszkodowań nie dostały, więc weszły na drogę prawną, po czym trzykrotnie ich pozwy zostały odrzucone. Argumentując, że nie ma żadnych dowodów na udział ukraińskich Sił Zbrojnych na strącenie TU-154M rejsu 1812, a raport MAK w tej sprawie można wyrzucić do kosza, bo "dopuszczono się w nim poważnych błędów arytmetycznych, a przeprowadzona ekspertyza dowodzi, że ukraińska rakieta nie mogła dolecieć do miejsca katastrofy" (...) 
Całość: https://www.salon24.pl/u/witas1972/604875,tu-154m-stracila-rosyjska-rakieta-dowodza-wyroki-sadow

up-date Gen. Polko:
- „Myślę, że Rosjanie celowo dokonywali uderzeń w rejonach graniczących z Polską. Z tego, co teraz się dowiadujemy Ukraina użyła systemu S-300, żeby się bronić. Wiadomo, że te systemy nie zawsze są w 100 proc. pewne. Czasem rzeczywiście może się zdarzyć, że taka rakiety odleci gdzieś na bok, ale to nie zmienia odpowiedzialności strony rosyjskiej. Trudno, żeby Ukraina nie broniła własnego terytorium”.
   Jego zdaniem  „głosy winiące Ukraińców są nieuzasadnione”.
Wskazał, że eksplozja w Przewodowie „powinna skłonić Zachód do tego, żeby nie bronić się na linii, bo tak się nie da bronić (tego doświadczyłem chociażby podczas misji w Jugosławii), tylko należy wprowadzić pas, który obejmowałby również część Ukrainy, gdzie przestrzeń powietrzna byłaby chroniona.
Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo, aby znów jakaś kolejna zbłąkana rakieta przez przypadek nie spadła na terytorium Polski i nie zabiła polskiego obywatela. Sądzę, że taki sanitarny pas powinien powstać, w porozumieniu ze stroną ukraińską, gdzie Sojusz zwalczałby rakiety lub uzbrojone samoloty, gdyby w tą przestrzeń weszły”
https://www.tvp.info/64554975/eksplozja-w-przewodowie-gen-polko-komentuje-opinie-pracownika-onetu-wpisuje-sie-w-propagande-kremla


Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo