Nowe, skuteczne narzędzie w walce z Covid-19? Wyniki badań na to wskazują

https://fshoq.com, (CC BY 4.0)
https://fshoq.com, (CC BY 4.0)
W "Journal of Nature Products" opublikowano wyniki badań laboratoryjnych, według których związki zawarte w konopiach zapobiegały przenikania koronawirusa do zdrowych komórek ludzkich.

Skuteczne w walce z Covid-19 mają być dwa związki zawarte w konopiach: kwas kannabigerolowy CBGA i kwas kannabidiolowy CBDA. 

Konopie game changerem w walce z Covid-19?

Naukowcy z Oregon State University stwierdzili, że wymienione wyżej kwasy występujące w konopiach w badaniach przesiewowych zostały zidentyfikowane jako mające potencjał do zwalczania koronawirusa. W badaniach wiązały się one z białkami kolczastymi, które znajdują się w wirusie i blokowały transmisję wirusa.

Konopie są dostępne w wielu produktach spożywczych, kosmetykach i paszach dla zwierząt. Substancję można przyjmować również doustnie w postaci np. olejku czy suplementów diety.

„Związki te można przyjmować doustnie i mają długą historię bezpiecznego stosowania u ludzi” – stwierdził w swoim oświadczeniu Richard van Breemen, badacz z Globalnego Centrum Innowacji Konopi w stanie Oregon.

„Potrafią zapobiegać i leczyć infekcje SARS-CoV-2” – stwierdził.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości