46 obserwujących
4953 notki
1774k odsłony
180 odsłon

Wielkie nieba - lewica broni starego porządku przed konserwatystami ?

Wykop Skomentuj

Mamy problem drodzy Państwo, trochę poważny a trochę zabawny. Otóż o ile mi wiadomo, obrońców starego porządku nazywamy konserwatystami. I co teraz z tym fantem zrobić, gdy starego porządku, demoliberalnego, bronią środowiska lew-lib ? To jest zasadniczy sygnał tego, że coś tu nie gra.

Do tego dochodzi dodatkowe zamieszanie, gdyż środowiska te występują ostatnio zdecydowanie przeciwko osiągnięciom ewolucji i zgodnie z ich pojęciem, teorię ewolucji trzebaby wyrzucić do kosza. Z tym ich stanowiskiem wiąże się słynny dylemat: czy butelka jest do połowy pełna czy pusta. Ich zdaniem jest do połowy pusta. Ta koncentracja na pustości też jest sygnałem mentalnego zapętlenia, bo co istotnego i konkretnego da się powiedzieć o pustym ? 

Jak wiadomo, obecny kształt życia gatunku ludzkiego jest efektem procesów ewolucyjnych wymuszających adaptację homo sapiens do życia w stopniowo rosnących populacjach, co wiąże się z gęstością interakcji i kształtem relacji społecznych. Otóż środowiska lew-lib zakwestionowały sensowność takich rozwojowych mechanizmów integracji jak naród czy religia, bo rzekomo prowadzą do ksenofobii i nietolerancji. 

Zamiast cieszyć się, że nie pozostaliśm na poziomie hordy szympansów i że stopniowo powiększaliśmy nasze społeczności wychodząc od klanu poprzez plemię do narodu, lew-lib narzeka, że rozwój ten prowadzi to do ksenofobii. Lepszy bylby brak rozwoju ? Lewica zapomina, że na osiągnięty szczebel rozwoju trzeba chuchać i dmuchać, konserwując elementy i poszerzając możliwości. Trzeba dbać o kulturę, tę wysoką, żeby wygładzać kanty natury ludzkiej. I trzeba umieć dostrzec mechanizmy dezintegrujące społeczność takie jak system konsumpcjonistyczny i ideologia demoliberalna oraz powstała na ich bazie wulgarna popkultura powiązana z hiperseksualizacją i im przeciwdziałać. 

A jeżeli chodzi o wychodzenie poza ograniczenia własnej narodowości to trzeba umiejętnie stosować inne dobrodziejstwa ewolucji, takie jak religia, która także przyczynia się do integracji ludzi. Trzeba więc korzystać z uniwersalizujących możliwośći religii, które pozwalają przekroczyć ograniczenia etniczności. A takich mechanizmów dostarcza ponadnarodowa religia chrześcijańska. Co więcej, chrześćijaństwo zawiera jeszcze jeden niesłychanie korzystny mechanizm, bo oprócz właściwości uniwersalizujących posiada, paradoksalnie zmierzający w odwrotnym kierunku, mechanizm pogłębionej indywidualizacji i personalizacji jednostki ludzkiej, który stał się podstawą rozwoju Zachodu. 

Jak widać lew-lib bazuje na pustej połowie butelki i na tym opiera swój światopogląd, który ja określam jako budowę domu poczynając od dymu z komina. 


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo