156 obserwujących
8373 notki
22030k odsłon
1174 odsłony

Kolizja z udziałem limuzyny SOP. W środku miał podróżować Jarosław Zieliński

Kierowca w okolicach Augustowa doprowadził do kolizji z udziałem Służby Ochrony Państwa. Fot. sop.gov.pl
Kierowca w okolicach Augustowa doprowadził do kolizji z udziałem Służby Ochrony Państwa. Fot. sop.gov.pl
Wykop Skomentuj47

Na trasie S8 doszło do kolizji z limuzyną Służby Ochrony Państwa, która przewoziła Jarosława Zielińskiego. Nikomu nic się nie stało, według SOP winę ponosi kierowca samochodu osobowego. 

Jako pierwsze o zdarzeniu z okolic Augustowa poinformowało radio RMF FM. Według rozgłośni, SOP przewoził w momencie kolizji osobę ochranianą - był nim były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński. Do incydentu doszło przy wyjeździe z Augustowa przy ul. Białostockiej w poniedziałek po godz. 11. 

Z relacji funkcjonariuszy SOP wynika, że kierowca samochodu osobowego nie zachował należytej ostrożności przy włączeniu się do ruchu. Następnie pojazd mężczyzny uderzył w limuzynę SOP, która poruszała się drogą główną. Starszy kierowca przyznał się do winy na miejscu kolizji, przyjął mandat w wysokości 220 złotych. 

Dlaczego poseł Zieliński korzystał z rządowej limuzyny? Dziennikarze RMF FM ujawnili, że politykowi przysługiwała ochrona i służbowy samochód, mimo że odszedł z MSWiA w listopadzie 2019 roku. Nieznane są jednak powody, dla których Zieliński wciąż jest osobą chronioną przez SOP. 

GW

Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości