Cichanouska: Wpis Terleckiego bardzo dziwny

Białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Do wpisu Terleckiego odniosła się Swiatłana Cichanouska w wypowiedzi dla TVN24. Jej zdaniem post ten jest "bardzo dziwny".

"W tej sytuacji to nie jest w porządku wobec Białorusinów. Istnieje porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi. Białoruś jednoczy w tym szczególnym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą" – powiedziała Cichanouska. 

Polecamy:

Terlecki zły na Cichanouską. Poszło o Campus Polska Trzaskowskiego

Burza po słowach Terleckiego o Cichanouskiej. Marszałek Sejmu: „Wyjaśniam oburzonym...”

Budka zabrał głos

"Liczyłem na refleksję i przeprosiny ze strony posła #Terlecki.ego. Zamiast tego brnie dalej, wypisując coraz większe bzdury. Dla takich jak on nie powinno być miejsca w polityce. Dlatego składamy wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu. Dość kompromitowania Polski" - napisał na Twitterze Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej.


Opozycja krytykuje Terleckiego

Jako grubiański, niegrzeczny i niepotrzebny politycy Lewicy i Platformy Obywatelskiej określili w sobotę wpis szefa klubu PiS Ryszard Terleckiego dotyczący Swiatłany Cichanouskiej.

Chodzi o post, który Terlecki zamieścił na Twitterze w piątek.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników

- napisał wicemarszałek.

O ten wpis pytani byli w sobotę goście "Śniadania w Trójce". "To, co napisał pan marszałek Terlecki to było bardzo mocno grubiańskie i niegrzeczne, niepotrzebne też. Pani Cichanouska spotyka się z tymi, z którymi może zawrzeć jakieś porozumienie, które będzie owocowało w przyszłości. Rozmawia z wieloma siłami politycznymi i nie ma w tym nic złego" - powiedziała posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.

Zdaniem Żukowskiej nie można być w tej sytuacji zazdrosnym o spotkania Cichanouskiej z przedstawicielami różnych ugrupowań i zawłaszczać tego obszaru.

Halicki o wypowiedzi Dworczyka

Z kolei europoseł PO Andrzej Halicki odnosząc się do wpisu Terleckiego powiedział, że post ten "nie był odosobniony". "Bardzo smutny o podobnej treści, choć nie taki niegrzeczny był przecież Twitt ministra Dworczyka. Nie rozumiem tego stanowiska, nie rozumiem, dlaczego minister Zbigniew Rau nie podpisał się pod apelem praktycznie większości ministrów spraw zagranicznych członków UE o uwolnienie więźniów nieletnich, których przecież na Białorusi jest kilkudziesięciu" - wskazał Halicki.

Cichanouska na Campus Polska

Terlecki zamieścił wywołujący kontrowersje wpis po spotkaniu Trzaskowskiego z Cichanouską w piątek. Politycy ci odsłonili tego dnia wspólnie pomnik Solidarności w stolicy. Wcześniej Trzaskowski zamieścił na Twitterze wpis: "Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, @Tsihanouskaya będzie z nami na @Campus_Polska. Dziękuję! Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na #CampusPolska".

Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września organizuje Campus Polska Przyszłości, czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prezydent Warszawy i jego współpracownicy od kilku tygodni zachęcają młodych z całej Polski, by wzięli udział w Campusie

KW

Czytaj dalej:

Nowe obostrzenia ws. wesel i imprez. Jest rozporządzenie

Maja Staśko zapytała Olgę Tokarczuk o hejt. "Można się tylko ubrudzić"

Powrót Tuska. „Gazeta Wyborcza” przedstawia możliwe scenariusze

Jana Szostak znów krzyczy!

Prof. Gielerak o szczepieniu najmłodszych: Nie zasłaniajmy się dziećmi w walce z wirusem

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka