Awantura o oklaski z ław posłów PiS. Ostra dyskusja o samobójstwach dzieci

PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP/Wojciech Olkuśnik
Zdrowie psychiczne dzieci powinno być dla wszystkich priorytetem zwłaszcza po zdalnym nauczaniu i izolacji od rówieśników. Powinno być, ale nie jest. Posłowie PiS podczas ważnego przemówienia posłanki Lewicy bili brawo, by ją zagłuszyć.

Szansa na wsparcie dziecięcej psychologii została zaprzepaszczona w tworzeniu nowego budżetu na rzecz 2 mld zł dla telewizji publicznej. Wówczas politycy pokazali, że są na potrzeby najmłodszych Polaków całkowicie głusi. Teraz w bezczelny sposób udowodnili, że nie tylko nie dostrzegają problemu, ale też robią wszystko, by nie dopuścić do siebie informacji, że z dziećmi dzieje się źle.

Posłowie PiS klaskali, kiedy z mównicy padały słowa o samobójstwach dzieci

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy mówiła w Sejmie o problemach najmłodszych, a przede wszystkim o tym, że powinniśmy dać im głos i wolność w wyrażaniu własnych poglądów. Podczas przemówienia polityk zwróciła uwagę na kilka ważnych kwestii, a przede wszystkim na coraz częstsze samobójstwa wśród dzieci. Jej słowom trudno było się jednak przebić przez posłów PiS, którzy bili brawo, by zagłuszyć Dziemianowicz-Bąk.

Film w dalszym ciągu wywołuje mnóstwo emocji w sieci. Tweet posłanki jest szeroko komentowany. Głos w sprawie zabrał również ojciec Grzegorz Kramer, który stwierdził bez ogródek, że posłowie są przeciwni życiu.

Zobacz także:

Klaskali przed, po, czy w trakcie?

Na Twitterze kilka osób zarzuciło posłance manipulację. Wśród nich znalazł się przede wszystkim dziennikarz Patryk Słowik, który zauważa, że posłowie bili brawo jeszcze zanim padły słowa o samobójstwach.

Należy się jednak zastanowić, czy to, kiedy posłowie zaczęli klaskać, ma jakiekolwiek znaczenie? Faktem jest, że Dziemianowicz-Bąk poruszyła wiele istotnych kwestii związanych ze zdrowiem i ogólnym stanem najmłodszych Polaków, które dla polityków PiS są powodem do szyderstw.

Wiktoria Pękalak

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka