Niedzielski w gminie z najniższym wskaźnikiem szczepień. Nie mógł dojść do słowa

PAP/Darek Delmanowicz
PAP/Darek Delmanowicz
Minister zdrowia odwiedził dziś gminę Jeżowe na Podkarpaciu, gdzie współczynnik szczepień jest jednym z najmniejszych. Na miejscu znalazło się również spore grono przeciwników szczepionek z Grzegorzem Braunem na czele, którzy nie dawali Niedzielskiemu dojść do słowa.

Minister Niedzielski na Podkarpaciu

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził gminę Jeżowe na Podkarpaciu, gdzie zachęcał mieszkańców do szczepień. 

Wizyta była szczególnie ważna, ze względu na to, że w tym miejscu wskaźnik osób zaszczepionych jest jednym z najniższych w Polsce - zaszczepiło się 17,8 proc. mieszkańców.

Zobacz także:

Konferencja opóźniła się

Na miejscu konferencji znaleźli się przeciwnicy szczepień z Grzegorzem Braunem na czele.

Konferencja nieco się opóźniła. Kiedy Niedzielksi wyszedł w końcu, by mówić o nieuniknionej IV fali pandemii, musiał kilka razy przerywać, ponieważ grupa antyszczepionkowców wznosiła okrzyki pod adresem ministra.

Obostrzenia jak na wiosnę

Z nieoficjalnych informacji Super Expressu wynika, że rząd ma w planach wprowadzić obostrzenia podobne jak na wiosnę. Oznacza to, że najprawdopodobniej Polska nie pójdzie w ślady Francji i nie otworzy kin i restauracji wyłącznie dla osób zaszczepionych.

- Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali zależy tylko i wyłącznie od nas – od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj131 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości