Niedzielski: Atak w Zamościu to terroryzm wymierzony w Polskę

Adam Niedzielski o wydarzeniach z Zamościa. Fot.: PAP
Adam Niedzielski o wydarzeniach z Zamościa. Fot.: PAP
Zdecydowane działania przeciw antyszczepionkowcom zapowiedział dziś na konferencji prasowej minister zdrowia dr Adam Niedzielski. To odpowiedź rządu na kolejny atak na punkt szczepień w Polsce w ostatnich dniach. Tym razem podpalono lokal w Zamościu.

Nieznany sprawca podłożył ogień pod mobilnym punktem szczepień przeciw COVID-19 i siedzibą Sanepidu w Zamościu w województwie lubelskim, o czym poinformował miejscowy wojewoda. Wcześniej zaatakowano pracowników lokali w Grodzisku Mazowieckim i Gdyni.

"To akt terroryzmu"

- Ten, kto to zrobił i inspirował sprawcę, ma na pewno świadomość, że to nie jest tylko atak na kontener, ale na państwo. To atak na naszą odporność w walce z wirusem. Mamy do czynienia z aktem terroru - skomentował na konferencji zwołanej specjalnie w Zamościu Adam Niedzielski.

- Najpierw był hejt w Internecie zdominowanym przez antyszczepionkowców, kampanie fake newsów, które prowadziły do eskalacji agresji, a teraz jest przemoc fizyczna - ocenił minister zdrowia.

- 25 lipca to data charakterystyczna, którą warto zapamiętać. Doszło do kolejnego etapu, który przybrał formę ataku fizycznego wobec pracowników punktu szczepień. To kolejny element – już nie wirtualny hejt, ale fizyczny atak na punkt szczepień. (...) To, z czym mamy do czynienia teraz to akt terroru. Datę 2 sierpnia też powinniśmy zapamiętać, ponieważ to przekroczenie granicy, które doprowadzi państwo do wprowadzenia kolejnych kroków - mówił dr Niedzielski.

Czytaj także:

Nagroda za wskazanie sprawcy

Minister Niedzielski zapowiedział nagrodę w wysokości 10 tys. złotych dla osoby, która wskaże sprawcę podpalenia w Zamościu. - Proszę o przekazywanie informacji do Policji - powiedział szef resortu zdrowia.

Szef resortu zdrowia poinformował także, że podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Ministrów będzie chciał postawić sprawę walki z środowiskiem antyszczepiennym. - Chciałbym także, aby pracowników punktów szczepień traktować jako funkcjonariuszy publicznych. Każdy akt agresji wobec tych pracowników będzie karany ze szczególną surowością - stwierdził.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości