Lapid znowu atakuje Polskę na Twitterze. Przypomina też ustawę o IPN

Yair Lapid - szef MSZ Izraela - w ostrych słowach uderza w Polskę.
Yair Lapid - szef MSZ Izraela - w ostrych słowach uderza w Polskę.
Zdaniem szefa MSZ Izraela, relacje polsko-izraelskie zaczęły się psuć, gdy rząd chciał nowelizować ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej. Yair Lapid ocenił, że polskie ustawodawstwo "ma na celu szkodzenie pamięci o Holokauście i narodzie żydowskim".

- Dawno minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez reakcji i nie wrócą. Żydzi mają dziś własne dumne i silne państwo. Nie boimy się antysemickich gróźb i nie zamierzamy mrugnąć na haniebne zachowanie antydemokratycznego rządu polskiego - napisał na Twitterze Lapid. 

Minister spraw zagranicznych Izraela jest jednym z największych krytyków ustawy regulującej kwestie roszczeń. Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego w sobotę została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Lapid i inni przedstawiciele elit władzy Izraela oceniają ustawę jako "antysemicką", która godzi w pamięć ofiar Holokaustu.

- Negatywny wpływ na nasze relacje z Polską zaczął się, gdy w 2018 roku Polska zdecydowała się rozpocząć uchwalanie ustaw mających na celu szkodzenie pamięci o Holokauście i narodzie żydowskim - wspomniał Lapid. 

 

Zobacz:

Spór z Izraelem. Mateusz Morawiecki reaguje, dzieci Magierowskiego ściągnięte do Polski

Polscy politycy jednym głosem potępiają Lapida. Wyjątkiem jest KO

Sienkiewicz zakpił w sporze PiS z Izraelem. "Jak mogłem kiedyś głosować na PO?"


GW


Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka