Igor Janke wraca do dziennikarstwa. Jego podcast Układ otwarty będzie hitem?

Igor Janke wraca do dziennikarstwa. fot. Youtube
Igor Janke wraca do dziennikarstwa. fot. Youtube
Igor Janke rozkręca nowy projekt. Właśnie wystartował z prawie dwugodzinnym podcastem Układ otwarty. W pierwszym odcinku rozmawiał m.in., o pedofilii w Kościele, o mediach, polskiej polityce wschodniej, postrzeganiu imigracji przez Polaków i problemach polskiej piłki nożnej. Podcast ma być całkowicie niezależny.

- Chcę, by Układ otwarty różnił się od tego, co dominuje w polskiej debacie i polskich mediach – deklaruje Igor Janke. - Żyjemy w trudnym czasie. Podziały rosną, polaryzacja ciągle postępuje. Im bardziej nasila się walka między dwoma obozami, tym mniej jest przestrzeni do rzetelnego opisywania rzeczywistości. Chcę wyjść poza naszą plemienną wojnę. W tym programie nie będę o nic walczył, do niczego przekonywał, a jedynie próbował zrozumieć, co się dzieje – mówi.

Igor Janke jest twórcą Salonu24. To tutaj opublikował słynny wywiad z prezydentem USA Barackiem Obamą. 20 lat pracował jako dziennikarz na wszystkich możliwych stanowiskach.


Gdzie można znaleźć podcast Igora Janke?

Podcast Układ otwarty będzie  publikowany minimum raz w tygodniu. Będzie dostępny na wszystkich dużych platformach podcastowych oraz w wersji wideo – na You Tube. W miarę rozwoju projektu pojawiać się będą kolejne formaty. Janke uruchomił stronę ukladotwarty.pl oraz igorjanke.pl

W pierwszym odcinku podcastu Janke rozmawia kryzysie w kościele  z Tomaszem Terlikowskim,  mediach  z Dariusz Rosiak „raport o stanie świata” i Krzysztofem Stanowskim „Kanał sportowy”, o tym, jak Polacy odnoszą się dziś do imigrantów ze strategiem politycznym Tomaszem Karoń) i o tym, dlaczego polska piłka nożna nie jest na takim poziomie jak polska gospodarka  z Bogusławem Leśnodorskim, byłem prezesem legii Warszawa.

Zobacz pierwszy odcinek podcastu Igora Janke:


Skąd nazwa Układ otwarty?

- W chemii układ otwarty to taki, który może wymieniać z otoczeniem materię i energię. W tym programie będziemy wymieniać miedzy sobą wiedzę płynącą z różnych stron. Słowo „otwarty” jest kluczowe - tłumaczy Igor Janke.

Kto za to płaci?

W programie nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych – ani biznesowych ani politycznych. Początkowo będzie finansowany przez autora. Docelowo projekt ma utrzymywać się z wpłat słuchaczy dokonywanych poprzez serwis Patronite.pl.

- Układ otwarty to tylko ja, Igor Janke, i moi współpracownicy. Nie ma żadnego innego właściciela czy ukrytego sponsora. W programie nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych – ani biznesowych ani politycznych. Pierwsze odcinki będę finansował sam z własnych oszczędności, a to, czy program się utrzyma, zależy do Państwa, od tego, czy znajdzie się grupa słuchaczy gotowych wspierać ten projekt. Osoby chętne zapraszam do wspierania Układu otwartego za pośrednictwem serwisu Patronite.pl. - mówi pomysłodawca.

Jak często będą publikowane odcinki Układu otwartego?

Układ otwarty w wersji podstawowej to cotygodniowy magazyn składający się z kilku i rozmów. Można go słuchać na wszystkich głównych platformach podcastowych oraz oglądać na YouTube. - Jeśli znajdę środki rozwój, będę dokładał kolejne klocki – dodatkowe formaty. Mam nadzieję, że pojawią się szybko - mówi Janke.

Posłuchaj podcastu Układ otwarty  na Spotify:


KJ

Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura