Pożar w Korczewie. Płonął zabytkowy pałac, część runęła

Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu.  fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu. fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Ponad 100 strażaków walczyło z pożarem, który wybuch rano w pałacu w Korczewie (pow. siedlecki). Nie ma osób poszkodowanych.

Pożar pałacu w Korczewie 

Pożar wybuchł w budynku główny pałacu, w którym są hotel i restauracja. Spłonął cały dach, ogień opanował 1. piętro. Zabudowania poboczne nie zostały objęte ogniem. Na miejscu była grupa operacyjna mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP. 

– Na miejscu jest 36 jednostek Straży Pożarnej i ponad 100 strażaków. Ogień wybuchł w środę rano. – Spłonął cały dach i strop, który zawalił się, a ogień przeniósł się na 1. piętro – relacjonowała  str. Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz galerię zdjęć:

Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu.  fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu.  fot. PAP/Przemysław Piątkowski Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu.  fot. PAP/Przemysław Piątkowski Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu.  fot. PAP/Przemysław Piątkowski Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu.  fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Pożar zabytkowego pałacu w Korczewie na Mazowszu. fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Pałac w Korczewie - największy zabytek wschodniego Mazowsza

Pałac w Korczewie powstał na początku XIX wieku, podczas pierwszej wojny światowej uległ zniszczeniu, które później wyremontowano. Po upadku kampanii wrześniowej, w pałacu zorganizowano najpierw jednostkę straży granicznej, a następnie jednostkę, która zarządzała upaństwowionymi dobrami. Budynek pałacu doznał największych szkód w okresie powojennym, po objęciu reformą rolną. W 1989 r. zespół parkowo-pałacowy odkupiły córki właściciela Renata Ostrowska oraz Beata Ostrowska-Harris. Obiekt został wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby hotelu i restauracji. 


Czytaj dalej:


KJ

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości