Tragiczna wiadomość potwierdzona. Nie żyje postać niezwykle ważna dla polskiego Sejmu

By Dudzislaw - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9977736
By Dudzislaw - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9977736
Nie żyje ważna dla polskiego Sejmu postać – Elżbieta Wanda Kubicka, wieloletnia pracownica Biblioteki Sejmowej. O jej śmierci poinformowali pracownicy Sejmu w nekrologu.

Wspomnienie Elżbiety Wandy Kubickiej

"Była dla nas Koleżanką i Przyjaciółką i na zawsze zapamiętamy ją jako osobę dobrą, wrażliwą oraz serdeczną. Pogrążonej w żalu Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia” – czytamy w nekrologu zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” przez dyrekcję i pracowników Biblioteki Sejmowej.

TYLKO U NAS: Barbara Kurdej-Szatan nie przebierała w słowach. Ostatni taki wywiad

Biblioteka Sejmowa - krótka historia

Biblioteka Sejmowa powstała w 1919 roku. W czasie II wojny bezpowrotnie zginęło ponad 60 proc. jej zbiorów i trzeba ją było tworzyć praktycznie na nowo. W 1991 r. Biblioteka przejęła księgozbiór byłego Archiwum Lewicy Polskiej, liczący 145 tys. woluminów, a w 1993 r. przyłączono do niej Archiwum Sejmu.

Biblioteka Sejmowa gromadzi obecnie materiały biblioteczne, w tym pamiętniki i biografie wybitnych działaczy politycznych i społecznych, szczególnie posłów i senatorów, ponadto dokumentację archiwalną (Archiwum Sejmu) oraz eksponaty muzealne (Wydział Muzealiów).

ja

Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka