Morawiecki w ekskluzywnym wywiadzie dla BBC. Tak zachęcił wyborców do oglądania

Mateusz Morawiecki, premier. Fot. PAP/Leszek Szymański
Mateusz Morawiecki, premier. Fot. PAP/Leszek Szymański
W sobotę BBC World News wyemituje wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu odpowiadał na pytanie, czy PiS chce Polexitu, krytykował Kreml i Aleksandra Łukaszenkę za wywołanie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

- Zapraszam do obejrzenia wywiadu, jakiego udzieliłem stacji BBC World Service. W rozmowie z Katya Adler mówię głównie na temat bieżących wydarzeń geopolitycznych – sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, współpracy z NATO i potencjalnych zagrożeniach ze strony Rosji - zachęcił do obejrzenia transmisji Morawiecki. 

- Emisja w najbliższą sobotę, 4 grudnia, o godzinie 15.10 (czasu polskiego) na BBC World News - dodał premier. 

Przypomnijmy, że szef polskiego rządu wyraził w wywiadzie oczekiwanie na skuteczniejsze powstrzymanie Rosji i Białorusi. - Musimy obudzić się z tej geopolitycznej drzemki, nim będzie za późno. Złe rzeczy mogą się zdarzyć na przykład na Ukrainie lub może pojawić się kolejny ogromny problem migracyjny dla całej Europy - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla BBC. 

Czytaj:


- Złożone elementy układanki prezentują niezbyt optymistyczny obraz - dodał, wskazując na Władimira Putina jako faktycznego mocodawcę działań Aleksandra Łukaszenki i odpowiedzialnego za wywołanie kryzysu migracyjnego.

Morawiecki zapewnił BBC, że Polska racjonalnie podchodzi do kwestii polityki unijnej i uczestnictwa w strukturach UE. O żadnym Polexicie nie ma mowy, zaś krytyka w związku z reformą sądownictwa czy zaostrzeniem prawa aborcyjnego była przesadzona. 

Więcej: 


GW

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka