Omikron w akcji. Liczba zachorowań potroiła się w ciągu trzech dni

Koronawirus coraz groźniejszy. fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Koronawirus coraz groźniejszy. fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
RPA wchodzi w czwartą falę epidemii Covid-19 w związku z wyodrębnieniem się wariantu Omikron.

RPA: Liczba zachorowań potroiła się w ciągu trzech dni

Ministerstwo zdrowia RPA podało  najnowsze dane o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Minister Joe Phaahla przedstawił w czasie wirtualnego spotkania z dziennikarzami nowe plany dotyczące sposobów walki z epidemią.

Phaahla przekazał informację, że wariant Omikron został wykryty w siedmiu z dziewięciu prowincji kraju. Od czasu jego pierwszego wykrycia w RPA, liczba przypadków stale rośnie.

Według danych Państwowego Instytutu Chorób Zakaźnych w czwartek w RPA doszło do 11 535 nowych zakażeń Covid-19. Minister zdrowia podkreślił, że te dane są widocznym ostrzeżeniem. Oznacza to, że w ciągu siedmiu dni doszło do wzrostu zakażeń o dziewięć tysięcy.

- Nadal możemy sobie z tym poradzić w taki sposób, aby rząd nie musiał wprowadzać poważnych ograniczeń w ciągu najbliższych kilku dni, jeśli wszyscy po prostu wykonamy nasze podstawowe obowiązki dotyczące zachowania środków bezpieczeństwa, ale także jeśli więcej tych, którzy się do tego kwalifikują, uda się do najbliższych punktów szczepień – stwierdził Phaahla.

Nowy wariant koronawirusa Omikron został wykryty już w ponad dwudziestu krajach świata.   

Czytaj także:

image


KJ

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości