PAP/Tomasz Gzell
PAP/Tomasz Gzell

Lex TVN przyjęte przez Sejm. TVN wydało oświadczenie

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Dziś Sejm odrzucił weto Senatu w sprawie lex TVN. W ekspresowym tempie wprowadzenie nowelizacji wróciło pod obrady Sejmu. Teraz potrzebny jest tylko podpis prezydenta. W związku z tym TVN zdecydował się opublikować specjalny komunikat.

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajęła się ustawą o radiofonii i telewizji, którą we wrześniu odrzucił Senat. Opozycja domagała się przerwania obrad. Projekt lada moment ma trafić na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

TVN wydało oświadczenie

Sejm uchwalił nowelizację odrzuconą wcześniej przez Senat, która przewiduje, że koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE plus Norwegia, Islandia i Lichtenstein), pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG, co oznacza, że takiej komisji TVN może nie otrzymać. Prezydent nie podpisał jeszcze kontrowersyjnej nowelizacji, zatem wszystko leży teraz w jego rękach. W związku z tym TVN wydało oświadczenie.

Zobacz: Niespodziewany powrót "Lex TVN". Sejm zajął się ustawą

"W Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media. 

To działanie wymierzone w największego i najważniejszego polskiego sojusznika, bo to na Stanach Zjednoczonych opiera się polskie bezpieczeństwo i duża część polskiej gospodarki. TVN Grupa Discovery i Discovery Inc. są zdeterminowane do obrony swoich inwestycji w Polsce i użyją wszystkich środków prawnych, by misja naszych mediów w Polsce była kontynuowana. 

Ufamy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje lex TVN, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami" - czytamy w komunikacie.

lex TVN przyjęte przez Sejm

Za przyjęciem ustawy lex TVN głosowało 229 posłów, 212 zagłosowało przeciw, a 11 się wstrzymało.

WP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj76 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka