Dzień pizzy u zakonnic od tańca pingwinów

YouTube/Desperate housewife
YouTube/Desperate housewife
Polska usłyszała o nich, kiedy wypuściły do sieci wideo, na którym z okazji Światowego Dnia Pingwina naśladują sposób chodzenia tych ptaków. Ich misja to jednak coś o wiele więcej niż roztaczanie atmosfery humoru i dobrej zabawy.

Siostry Dominikanki z Broniszewic, o których zrobiło się głośno dzięki ich "tańcowi pingwinów" prowadzą w Broniszewicach Dom Chłopaków - ośrodek dla chorych chłopców.

Siostry Dominikanki z Domu Chłopaków w Broniszewicach

Siostry Dominikanki z Broniszewic znamy dzięki temu nagraniu:

Nie wszyscy wiedzą jednak o Domu Chłopaków, który prowadzą zakonnice.

"Mamy 56 chorych, niepełnosprawnych synów. A każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. I każdego z nich kochamy najmocniej jak to możliwe. Oni nie zapominają, że życie jest po to, by kochać, by się zachwycać i by się uśmiechać. Nie mówią o swoich chorobach, ale zawsze pytają, jak Ty się dzisiaj czujesz" - piszą Dominikanki.

Dzieci, które znajdują się w Domu to chłopcy, którzy z różnych powodów stracili dom i rodziny w których żyli. MIejsce powstało dzięki pomocy darczyńców.

Pizza dla "covidków" z Domu Chłopaków

Epidemia koronawirusa odciska swoje piętno na ludziach z całego świata. Niestety nie ominęła również dzieci z Domu Chłopaków. Nie znaczy to jednak, że z tego powodu mieszkańcy tracą pogodę ducha - specjalnie dla chorych chłopców siostry zamówiły chłopcom pizze, aby umilić im nieco czas izolacji i choroby.


Chłopcy muszą spędzić w izolacji całe święta. Ich kwarantanna potrwa do 26 grudnia.

"Smutne wieści... Dziś otrzymaliśmy wyniki testów - 9 Chłopców ma covid... W większości to nasze maluszki. Przechodzą łagodnie, ale czymś najtrudniejszym dla nich i dla nas jest izolacja, która skończy się dopiero po Świętach... Zrobimy wszystko, aby czas Bożego Narodzenia był pięknym czasem, choć spędzonym osobno.... Pamiętajcie o nas. Postaramy się każdego dnia robić im jakieś niespodzianki - jutro przyjedzie pizza i frytki" - czytamy na Facebooku Domu Chłopaków.

" target="_blank">

Mimo choroby chłopaki mają mnóstwo energii i już czekają na swoje świąteczne prezenty.

" target="_blank">

WP
Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo