Piąta fala wystrzeliła. Dziś spodziewany rekord zakażeń na koronawirusa

Rekord zakażeń w Polsce.
Rekord zakażeń w Polsce.
W ciągu ostatniej doby 40,8 tys. osób zakaziło się koronawirusem - podał resort zdrowia. To rekord od wybuchu pandemii w Polsce.

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami wiceministra Waldemara Kraski, najnowsze statystyki covidowe nie napawają optymizmem. W sobotę poinformowano o 40 876 nowych przypadkach zakażeń na koronawirusa. 

Bezpośrednio z powodu COVID-19 zmarło 30 pacjentów, natomiast z powodu współistnienia zarazy z innymi schorzeniami życie straciło 163 osoby. Jeszcze wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazywało informację o ponad 36 tys. dobowych zakażeń. 

 

 

Zobacz: Rząd podjął decyzję. Nowe sposoby walki z Omikronem

13,5 tys. chorych zajmuje łóżka covidowe w szpitalach na ok. 31 tys. wolnych. 1274 pacjentów podłączonych jest do respiratorów, zaś na kwarantannie przebywa ok. 828 tys. ludzi. 

  

- Dziś blisko 41 tys. nowych zakażeń przy 151 tys. wykonanych testów - w tym 100 tys. PCR. Zlecenia na testy rosły w każdym kolejnym dniu mijającego tygodnia - do tej pory zawsze poniedziałkowe zlecenia były największe w tygodniu. W przyszłym tygodniu z całą pewnością kolejne wzrosty - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. 


Czytaj: W sobotę będzie jeszcze gorzej. Wiceminister Kraska ujawnił liczbę zakażeń

GW

Lubię to! Skomentuj84 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości