Zidentyfikowano ofiary rosyjskich "orków" na wstrząsających zdjęciach. Mają ślady tortur

Olga Suchenko z rodziną. Fot. Twitter
Olga Suchenko z rodziną. Fot. Twitter
Wiadomo, kim są ludzie pogrzebani w piachu na jednym ze zdjęć, które dokumentowały tragiczne żniwo wycofywania się wojsk rosyjskiego okupanta z okolic Buczy. To ciała sołtyski podkijowskiego Motyżyna Olgi Suchenko i jej syna Aleksandra. Ciało jej męża Ihora odkryto w studzience kanalizacyjnej.

"Smutna wiadomość. Znaleziono ciała sołtyski Motyżyna Olgi Suchenko i jej męża Ihora Suchenko, którzy zostali porwani przez orków [tak Ukraińcy nazywają Rosjan] dziesięć dni temu. Do dzisiaj ich losy były nieznane” – poinformował mer Makarowa Wadym Tokar w Telegramie.

Wcześniej krewni zabitych poinformowali portal Suspilne o ich porwaniu przez rosyjskich wojskowych. Miało do niego dojść 23 marca.

W mediach społecznościowych obok zdjęć ciał leżących na ulicach Buczy pojawiła się również fotografia martwych ludzi przysypanych piachem. Już wiadomo, kim byli. To właśnie sołtyska podkijowskiego Motyżyna Olga Suchenko i jej syn. Z kolei ciało w studzience kanalizacyjnej to mąż sołtyski Ihor Suchenko.

Olga Suchenko i jej bliscy mają na ciele ślady tortur, m.in. połamane kończyny, wybroczyny. Mąż kobiety musiał zostać powieszony, bowiem na jego szyi jest zaciągnięty kabel elektryczny.W sobotę władze Ukrainy poinformowały, że kontrolują cały obwód kijowski. W niemal całkowicie zrujnowanych miejscowościach, które opuścili Rosjanie, znajdowane są ciała brutalnie zabitych cywilów.

ja


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka