By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43418986
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43418986

Uwielbiany produkt wycofany z Biedronki. GIS ostrzega: nie jedzcie tego

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
GIS poinformował w czwartek o wycofaniu jednej partii świeżej ćwiartki kurczaka i świeżego filetu z piersi kurczaka - ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Produkt był sprzedawany w sklepach sieci Biedronka.

Producentem jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, WNI 04037108.

Biedronka wycofała mięso z kurczaka

Żywność wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn. Produkt można było kupić w sklepach sieci Biedronka.

GIS podał, że w wyniku przeprowadzonych badań właścicielskich firmy Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. wykryto Salmonella Enteritidis w tuszach drobiowych, z których wyprodukowano elementy mięsa drobiowego.

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - poinformował GIS.

Salmonella w kurczaku z Biedronki

Jeronimo Martins Polska S.A. podjęło decyzję o wycofaniu produktów i poinformowaniu klientów o szkodliwych produktach przez wywieszenie komunikatu w sklepach Biedronka. Wydano też decyzję nakazującą wycofanie kwestionowanego mięsa z obrotu oraz zobowiązano producenta do podjęcia kroków zapobiegających zanieczyszczenie produktów.

GIS zapewnia, że organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu.

GIS przestrzega przed spożywaniem produktów z partii wskazanej w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem. 

SW

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj19 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka