Obrzydliwy wpis rosyjskiej ambasady. Biuro prezydenta Ukrainy reaguje

Wynik ostrzału rakietowego w Charkowie. Źródło: EPA/SERGEY KOZLOV
Wynik ostrzału rakietowego w Charkowie. Źródło: EPA/SERGEY KOZLOV
W sobotę szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, odnosząc się do wpisu na Twitterze ambasady Rosji w Wielkiej Brytanii oświadczył, że to "barbarzyństwo i zdziczenie". W mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym rosyjscy dyplomaci piszą o tym, że żołnierze pułku Azow zasługują na powieszenie.

"Federacja Rosyjska to kraj terrorystyczny. Pracownicy ich MSZ nazywają się dyplomatami, a w przestrzeni publicznej mówią, że ktoś zasługuje na powieszenie. To czyste barbarzyństwo i dzikość, a nie dyplomacja" - napisał Jermak na Twitterze.

"Federacja Rosyjska to państwo sponsorujące terroryzm. Jest na to więcej dowodów niż potrzeba" - dodał.

Twitter blokuje wpis ambasady Rosji

Jermak odniósł się w ten sposób do wpisu na Twitterze ambasady Rosji w Londynie, w którym zamieszczono rzekomy cytat pary mieszkańców Mariupola. Stwierdzono w nim, że żołnierze ukraińskiego pułku Azow "zasługują na karę śmierci, ale nie przez rozstrzelanie, tylko powieszenie, bo nie są prawdziwymi żołnierzami". "Zasługują na poniżającą śmierć" - dodano.

Twitter ukrył wpis ambasady Rosji w Wielkiej Brytanii ze względu na naruszenie "zasad dotyczących zachowań przepełnionych nienawiścią". "Ponieważ jednak jego treść ma znaczenie z punktu widzenia interesu publicznego, zainteresowane osoby wciąż mogą go zobaczyć" - oświadczono.

Zbrodnia w Ołeniwce 

Taki cytat opublikowano na profilu ambasady po tym jak w tzw. obozie filtracyjnym w Ołeniwce na terytorium samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zginęli ukraińscy jeńcy wojenni.

W nocy z czwartku na piątek rosyjskie wojska przeprowadziły precyzyjny ostrzał tzw. obozu filtracyjnego; następnie Kreml próbował oskarżyć o ten czyn władze w Kijowie - poinformował w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W ocenie Prokuratury Generalnej Ukrainy zginęło co najmniej 40 ukraińskich jeńców wojennych, a 130 osób zostało rannych.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka