Kabaret Neo-Nówka reaguje na zainteresowanie antypisowskim skeczem. Pokazali komentarz

"Wigilia 2022" w wykonaniu Neo-Nówki uderza w PiS.
"Wigilia 2022" w wykonaniu Neo-Nówki uderza w PiS.
Na antenie Polsatu wyemitowano w weekend mocno antyrządowy skecz kabaretu Neo-Nówka, w którym oberwało się PiS, TVP i elektoratowi prawicy. Występ grupy odtworzono w sieci ponad milion razy. Do zainteresowania odniosła się Neo-Nówka w mediach społecznościowych.

- Jesteś taki pożyteczny idiota, oni cię tak w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. Oni się bawią, kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w du.... Później siedzą takie leszcze, jak ty, a oni się za nasze bawią. (...) Ty cały czas masz jakiś wrogów. Co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, to Żydzi, to Norwegowie, to nauczyciele, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów. A nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r...a codziennie - mówi kabaretowy syn do ojca w skeczu "Wigilia 2022", który jest hitem tego lata. Grupa pokazała go podczas występu w Koszalinie, który emitowała telewizja Polsat.  

Czytaj: Kabaret Neo-Nówka atakuje rząd w swoim skeczu 

Fogiel: Bezbectwo wielkie 

Poczucie humoru Neo-Nówki spodobało się wielu wyborcom opozycji i politykom. Jak można było się domyślać, nie przypadło do gustu elektoratowi PiS. Radosław Fogiel - rzecznik partii rządzącej - nazwał pomysł kabareciarzy "bezbekiem". 

- Nadrabiam TT po weekendzie. Trochę nie wierzyłem, że opozycja robi inbę o kabaret, który jedyne czym zasłynął, to bezbectwo tak wielkie, że zbanowali pół Twittera. Ale już rozumiem to zaangażowanie, przecież ten "skecz" to dosłowny zapis wystąpienia każdego polityka PO w mediach - komentował. 

 

Poruszenie w Polsacie 

Co ciekawe, występ Neo-Nówki podczas Festiwalu Kabaretów w Koszalinie, poruszył część przedstawicieli Polsatu. Stacja od lat, jak ognia unika jednoznacznych manifestów politycznych. - Być może więc wpuszczenie takich żartów na antenę to próba pokazania, że też potrafimy dopiec PiS-owi i wytknąć jego działaczom błędy. Wielu pracowników przyznaje, że to mocna rzecz, ale w prywatnych rozmowach nie kryją swojego entuzjazmu, że doszło do jego emisji - podaje "Plotek", powołując się na rozmowy wewnątrz telewizji Zygmunta Solorza-Żaka. 

Za zainteresowanie podziękowała grupa kabaretowa. - Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości - twierdzi Neo-Nówka, która zacytowała komentarz jednego z duchownych.

- PS. Ten wpis poniżej chyba najlepszy - czytamy. 

 

Nie przegap: 

"Taniec z Gwiazdami". Po raz pierwszy w polskim show mężczyzna zatańczy z mężczyzną

Sąd zdecydował, że 12-latek musi umrzeć. Matka: "To egzekucja mojego dziecka"

Niesamowity filmik z kadyrowcem. Nagrywał w kryjówce, gdy spadł na niego pocisk


GW





Lubię to! Skomentuj115 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura