Pies wykąpał się w Odrze, ledwo go wyratowali. Jak się czuje?

Pies, który po zatruciu Odry wykąpał się w niej, zachorował. Źródło: Facebook/Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Mateusz Gola
Pies, który po zatruciu Odry wykąpał się w niej, zachorował. Źródło: Facebook/Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Mateusz Gola
Pies, który kąpał się w skażonej Odrze, bardzo zachorował. Jak przekazywał lekarz weterynarii, jego stan był ciężki. Zwierzę miało obniżoną temperaturę ciała i biegunkę z krwią. Teraz Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna we Wrocławiu informuje, że jego stan się poprawia.

Pierwsze niepokojące doniesienia, że dzieje się coś w Odrze, pochodziły pod koniec lipca od wędkarzy, a potem od lokalnych mediów. W tym czasie - aż do alertów RCB wysyłanych 12 sierpnia - sporo osób korzystało z rzeki, jakby nic się nie stało. Taką osobą był m.in. właściciel motorówki, który podczas wycieczki 7 sierpnia wpuścił psa w kapoku do rzeki, żeby ten mógł się schłodzić.

Pies zatruł się po kąpieli w Odrze 

Mateusz Gola, lekarz weterynarii i właściciel przychodni, w której leczono psa opowiedział, wyjaśnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", co wydarzyło się po kąpieli Filera. 

– Właściciel psa pływając w niedzielę motorówką po Odrze wypuścił na chwilę swojego psa w kapoku do rzeki, żeby mógł się schłodzić. Po wyciągnięciu zwierzęcia z wody nic nie wskazywało na zatrucie. Dopiero w czwartek pojawiły się pierwsze objawy, czyli wymioty, biegunka i brak apetytu – mówił weterynarz. 

– Odwodniony pies z biegunką trafił do Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej we Wrocławiu. Jego stan był bardzo ciężki. Miał obniżoną temperaturę ciała i biegunkę z krwią. Był leczony – nawadniany i dogrzewany – dodał. 

Pies czuje się już lepiej 

Wczoraj na Facebooku Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej we Wrocławiu pojawił się wpis, z którego wynika, że pies czuje się już lepiej. 

"Z przyjemnością informujemy, że stan Filera się stabilizuje. Dalej jest osłabiony i apatyczny, ale ustąpiły wymioty i biegunka, powoli wraca mu apetyt. Czekamy na wynik badania toksykologicznego. Dalej trzymamy kciuki za malucha"  – napisano. Od początku katastrofy na Odrze Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna odnotowała dwa przypadki psów, które zatruły się przez kąpiel w rzece.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości