Sondaż Kantar. Zjednoczona Prawica poprawiła swoje notowania

Sejm RP. Fot. PAP/Paweł Supernak
Sejm RP. Fot. PAP/Paweł Supernak
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę 30 proc. ankietowanych deklarujących udział w głosowaniu wybrałoby PiS, 26 proc. zagłosowałoby na KO, po 9 proc. na Polskę 2050 i Lewicę; pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego – wynika z najnowszego sondażu Kantar Public

Gotowość do udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 68 proc. badanych, w tym 31 zdecydowanie poszłoby głosować. Jedna piąta – 21 proc. – nie zamierzała głosować, w tym 10 proc. deklaruje to zdecydowanie.

Polecamy:

Poważne ostrzeżenie GiS. Nie chodzi o żywność, ale o talerze z niebezpiecznym składnikiem

Bumar-Łabędy miała zatruć Odrę? Spółka dementuje doniesienia medialne

PiS poprawia notowania

Wśród deklarujących gotowość do oddania głosu największe poparcie uzyskało PiS – 30 proc. (o 4 punkty proc. więcej niż w poprzednim badaniu, z lipca); poparcie dla KO wyraziło 26 proc. (spadek o jeden punkt proc.); po 9 proc. wskazało na Polskę 2050 (wzrost o 1 punkt proc.) i Lewicę (o 1 punkt proc. więcej).

1 proc. na AgroUnię

Według sondażu pozostałe ujęte w nim ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. Na Konfederację zagłosowałoby 4 proc. (o 2 punkty proc. mniej), również 4 proc. na Koalicję Polską-PSL (mniej o 1 punkt proc.); 2 proc. ankietowanych wybrałoby Kukiz’15 (spadek o 1 punkt proc.), a 1 proc. na AgroUnię (bez zmian). Zerowe poparcie uzyskało Porozumienie, w porównaniu z lipcowym badaniem tracąc jeden punkt procentowy.

Bez zmian – na poziomie 15 procent - pozostał odsetek osób niezdecydowanych.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 5-10 sierpnia na reprezentatywnej 972-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI). Grupa osób deklarujących udział w wyborach liczyła 658.

KW

Czytaj dalej:

Zgorzelski: Gdy zapytałem marszałek Witek o rozwiązanie Sejmu, uśmiechnęła się znacząco

Woś: Polska to nie Grecja

Zanieczyszczona Odra. GIS monitoruje ujęcia wody pitnej, kąpieliska oraz żywność

Rusza fundusz, który wesprze ukraińskie sieroty i kobiety uwolnione z rosyjskiej niewoli

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie. Chodzi o wybory samorządowe

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka