Nieoficjalnie: Odpowiedzialny za nieudane wybory kopertowe żegna się ze stanowiskiem

Tomasz Zdzikot odchodzi z funkcji prezesa Poczty Polskiej. Źródło: commons.wikimedia.org
Tomasz Zdzikot odchodzi z funkcji prezesa Poczty Polskiej. Źródło: commons.wikimedia.org
Jak ustalili dziennikarze RMF FM, Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej, odchodzi ze stanowiska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma on objąć funkcję w innej państwowej spółce.

Tomasz Zdzikot obejmie funkcję w państwowej spółce

Dziennikarze RMF FM informują, że Tomasz Zdzikot odchodzi z Poczty Polskiej na własną prośbę, bo ma obiecaną spokojniejszą pracę. Dostał bowiem ofertę zostania członkiem zarządu koncernu KGHM Polska Miedź. Padła również informacja, że są pomysły aby skierować go do zbrojeniówki. 

Tomasz Zdzikot miał dziś żegnać z niektórymi współpracownikami. Zmiana jego stanowiska ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Zdzikot odpowiedzialny za nieudane wybory kopertowe

Tomasz Zdzikot z Pocztą Polską związany jest od kwietnia 2020 roku. Pierwotnie Tomasz Zdzikot miał zagwarantować współpracę Poczty Polskiej przy organizacji słynnych majowych wyborów korespondencyjnych. Z tego też powodu Przemysław Sypniewski, ówczesny prezes PP, podał się do dymisji.

Tzw. wybory kopertowe spotkały się z dużym sprzeciwem opozycji i samych pracowników poczty, którzy z dnia na dzień otrzymaliby nowe obowiązki. Ostatecznie wybory prezydenckie 10 maja nie odbyły się i to pomimo przeznaczenia na ten cel co najmniej 70 mln zł. 

Dodajmy, że Tomasz Zdzikot przed zostaniem prezesem Poczty Polskiej pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej, a wcześniej był wiceszefem resortu spraw wewnętrznych. 

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo