Wpadka na wizji TVP Sport. Przed Kurzajewskim pojawiły się dziwne napisy

Napisy w trakcie nadawania studia TVP Sport, fot. Twitter
Napisy w trakcie nadawania studia TVP Sport, fot. Twitter
"Dawaj pieniądze, bo zaraz wszyscy traficie do obozu" - taki m.in. napis zobaczyli widzowie TVP Sport podczas transmisji z rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce nożnej i meczu otwarcia w Katarze. Zupełnie nie współgrało to z tym, co mówił na antenie Maciej Kurzajewski.

Konto TVP Sport na YouTube zhackowane

TVP Sport znów zhackowali czy któryś z pracowników zaliczył wpadkę i podpiął źle napisy? - zastanawiał się serwis niebezpiecznik.pl, przywołując sytuację, jak konto kanału sportowego TVP na YouTube zostało niedawno przejęte przez hakerów.


Cyberprzestępca usunął z niego wszystkie filmy, zmienił nazwę kanału na “Twitter”, potem na "Tesla Live", gdzie nadaje stream z Elonem Muskiem, odsyłając do serwisu, który zachęca ich do wpłaty kryptowalutowej, obiecując że w odpowiedzi na przelew otrzymają — dzięki Elonowi Muskowi — więcej niż wpłacili, co oczywiście jest oszustwem.

Dziwne napisy na antenie TVP Sport

Napisy na antenie TVP Sport nie wyglądają na atak hakerów, ale na poważną wpadkę pracowników technicznych telewizji. Prawdopodobnie zaczęli nadawać ścieżkę tekstową dotyczącą serialu "Wojenne dziewczyny".

Internauci natychmiast zaczęli pisać, że w sumie pasują do sytuacji w Katarze.

Pojawiły się też spiskowe teorie, że może chodzić o przekaz podprogowy, a w ten sposób telewizja publiczna upomina się o płacenie abonamentu rtv.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura