Mateusz Morawiecki i Emmanuel Macron. Fot. KPRM
Mateusz Morawiecki i Emmanuel Macron. Fot. KPRM

Ważna rozmowa Morawieckiego z Macronem. Wiemy, o czym dyskutowali politycy

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Wśród tematów rozmowy telefonicznej Mateusza Morawieckiego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, która odbyła się w środę, była współpraca polsko-francuska, a także kwestia KPO dla Warszawy.

"Liderzy poruszyli bieżące kwestie dotyczące dwustronnej współpracy polsko-francuskiej oraz współpracy na forum UE. Omówili także m.in. wspólne działania związane z pomocą dla Ukrainy" - głosi najnowszy komunikat rzecznika rządu Piotra Muellera. 

Czy liderzy Polski 2050 Szymona Hołowni łamią partyjną "konstytucję"?

Tematy dyskusji Morawiecki-Macron

Morawiecki poruszył też temat współpracy unijnej, m.in. w ramach KPO. "Przywódcy poruszyli także kwestię polsko-francuskiej współpracy w sektorze energii jądrowej oraz wspólnych przygotowań do zbliżającego się nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej. Tematem rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Emmanuela Macrona były również wyzwania w sferze bezpieczeństwa i obrony oraz wspólne działania związane z pomocą dla Ukrainy" - przekazał mediom Mueller. 

Odszedł wirtuoz gitary. Jeff Beck miał 78 lat

Ostatnia rozmowa Morawieckiego z Macronem

Ostatni raz Morawiecki wymieniał swoje uwagi z Macronem w bezpośredniej rozmowie w sierpniu 2022 roku. Wówczas głównym tematem było bezpieczeństwo energetyczne i jądrowe, związane z rosyjskim ostrzałem elektrowni atomowej w Zaporożu. Polski premier udał się wtedy do Francji. 

Amerykańskie uzbrojenie dla Polski już w Europie. Strzeże go holenderskie wojsko


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka