źródło: BGK
źródło: BGK

Przełomowy projekt BGK. Podobnego podcastu jeszcze nie było

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił pierwszy podcast firmowy tłumaczony na polski język migowy. „Halo, tu bank” to autorski projekt BGK, który uczy o zrównoważonym rozwoju i angażuje społeczność do stawiania czoła wyzwaniom związanym z tą tematyką.

BGK uruchamia podcast o zrównoważonym rozwoju 

Podcast prowadzi Przemysław Białkowski – dziennikarz ekologiczny. Jego gośćmi są przedstawiciele firm oraz eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Pierwszy odcinek ukazał się we wszystkich popularnych platformach podcastowych 6 marca, kolejne będą pojawiać się co 2 tygodnie. Wersja z tłumaczem języka migowego dostępna jest na YouTube.

Podcast BGK dostępny z tłumaczem języka migowego

Pierwszy sezon podcastu „Halo, tu bank” składać się będzie z 5 odcinków, w których poruszane będą kluczowe zagadnienia dotyczące celów zrównoważonego rozwoju, takie jak czysta energia, środowisko naturalne, jedzenie i woda czy produkcja i konsumpcja. Temat zrównoważonego rozwoju został wybrany, ponieważ jest jednym z filarów strategii Banku Gospodarstwa Krajowego.

„To dla nas ważny temat, dlatego budujemy świadomość i uczymy jak zaspokajać potrzeby współczesnych społeczeństw, bez ograniczania możliwości rozwoju przyszłych pokoleń. Dodatkowo chcemy dotrzeć z podcastem do osób niedowidzących czy niemych i głuchoniemych. To wpisuje się w Rok Dostępności, jaki teraz obchodzimy w banku” – mówi Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w BGK.

Konkurs BGK

Projekt „Halo, tu bank” ma angażować do udziału w serii wyzwań poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. Odbiorcy, po emisji każdego odcinka, mogą wziąć udział w konkursie na stronie podcastu www.halotubank.pl. W konkursie do wygrania są czytniki ebooków oraz vouchery do sieci Empik o wartości 100 zł. Aby grać o nagrody, należy udzielić odpowiedzi na dwa pytania. Pierwsze dotyczy tematu odcinka, drugie – celów zrównoważonego rozwoju.

Podcastu BGK można słuchać na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcast, w aplikacji Empik Go oraz na YouTube

MM

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie