Snajperzy otoczyli budynek w niemieckiej miejscowości Ratingen, w którym doszło w czwartek do eksplozji. (fot. Twitter)
Snajperzy otoczyli budynek w niemieckiej miejscowości Ratingen, w którym doszło w czwartek do eksplozji. (fot. Twitter)

Potężna eksplozja w Niemczech. Snajperzy otoczyli budynek

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
W czwartek w niemieckiej miejscowości Ratingen koło Düsseldorfu doszło do wybuchu w jednym z mieszkań wieżowca. — Wiele osób zostało rannych, w tym niektóre bardzo poważnie, w eksplozji w mieszkaniu w dziewięciopiętrowym wieżowcu przy Berliner Strasse w Ratingen, koło Düsseldorfu. Według wstępnych ustaleń było wśród nich dziesięciu strażaków i dwóch policjantów – przekazał minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul. Budynek został otoczony przez snajperów.

Ranni funkcjonariusze po wybuchu w wieżowcu

Rzeczniczka policji na miejscu poinformowała o ośmiu rannych funkcjonariuszach służb ratunkowych i dwóch innych rannych osobach — pisze portal dziennika "Tagesspiegel". Według policji, do wybuchu doszło około godziny 11:15 w jednym z mieszkań w wieżowcu.


Policja ustala przyczyny wybuchu

Sąsiedzi około godz. 10:00 powiadomili funkcjonariuszy, że skrzynka na listy jednego z mieszkańców jest przepełniona i podejrzewali, że potrzebuje pomocy — mówił minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul.

Policja wezwała na miejsce straż pożarną, aby otworzyła drzwi mieszkania zajmowanego przez matkę z synem. Gdy sforsowano drzwi, syn doprowadził do wybuchu, a mieszkanie stanęło w płomieniach. Dotychczas nie ujawniono, co eksplodowało.

Po wybuchu do akcji wkroczyły liczne policyjne oddziały specjalne. Miejsce zdarzenia zostało otoczone kordonem, jak relacjonowała w czwartek po południu agencja dpa. Uzbrojeni funkcjonariusze weszli do wieżowca, a snajperzy zajęli pozycje — pisze "Tagessspiegel".


Aresztowano podejrzanego

Rzeczniczka policji poinformowała, że po wkroczeniu służb do budynku zatrzymany został właściciel mieszkania, w którym doszło do wybuchu.

— Siły specjalne aresztowały mężczyznę, który ma około 60 lat — powiedziała funkcjonariuszka, cytowana przez agencję dpa.

— Po zatrzymaniu mężczyzny służby ratunkowe znalazły w mieszkaniu (...) zwłoki. Wciąż ustalana jest tożsamość tej osoby – przekazała policja za pośrednictwem Twittera. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające podejrzanego mężczyznę.


Strzelanina w fabryce Mercedesa

Również w czwartek miejsce miała jedna duża akcja w Niemczech. W fabryce Mercedesa w Sindelfinger doszło do groźnej strzelaniny. Napastnik zabił dwie osoby - w tym kierownika zakładu. Sprawca został ujęty przez niemiecką policję.

Okazał się nim 53-letni zewnętrzny pracownik logistyczny. Pracownicy ochrony Mercedesa zareagowali błyskawicznie. Jak podaje "Bild", rzucili się na napastnika, obezwładnili, a na końcu przekazali go w ręce policji, która przybyła na miejsce. Osoba, która została ciężko ranna zmarła w szpitalu - poinformowała policja na Twitterze, dodając, że nie ma więcej rannych. 

RB

(na zdjęciu: snajperzy otaczający omawiany budynek w niemieckim Ratingen, w którym doszło do eksplozji / źródło: Twitter)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka