Elżbieta Romanowska (fot. Instagram)
Elżbieta Romanowska (fot. Instagram)

Wiemy, kto poprowadzi "Nasz nowy dom". Niespodziewana decyzja Polsatu

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Wiadomo, kto zastąpi Katarzynę Dowbor jako prowadzącą programu "Nasz nowy dom". Posadę tę otrzymała Elżbieta Romanowska, którą kojarzyć można m.in. z serialu "Ranczo" czy z 11. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

"Nasz nowy dom" – hit telewizji Polsat

Program „Nasz nowy dom” emitowany jest w Polsacie od 2013 roku. Jego prowadzącą była Katarzyna Dowbor. Przez 10 lat zrealizowano 20 sezonów reality-show. W tym czasie ekipa Polsatu wyremontowała prawie 300 domów i mieszkań. W jednym z odcinków prowadząca musiała jednak odmówić podjęcia się prac nad domem.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zakończeniu współpracy Polsatu z Katarzyną Dowbor. 

– Dziękujemy Katarzynie Dowbor za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu – przekazał w komunikacie dyrektor programowy Telewizji Polsat Edward Miszczak. 


Katarzyna Dowbor: "Odmładzanie wszystkiego i wszystkich"

Katarzyna Dowbor skomentowała tę sprawę za pośrednictwem wpisu na Instagramie.

— Nowe szefostwo, nowe porządki... i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich — pisała. Jak wskazała, program "Nasz nowy dom" "był chyba najważniejszy w jej życiu" i posiadał "misję i jedno niesamowite przesłanie – po prostu pomagał ludziom".

Dziennikarka podkreśliła jednak, że czekają na nią nowe wyzwania.

— Przede mną nowe wyzwania, a tymczasem zapraszam Was na moje strony społecznościowe na Facebooku, Instagramie i na TikToku. Będę tam dla Was. I tylko tak trochę smutno, że już nigdy nie wypowiem tych magicznych słów: „Wyremontujemy Wasz dom!”. Będę tęsknić za Wami! A teraz czuję się, jak panna z odzysku – znowu jestem do wzięcia — podsumowała.

Elżbieta Romanowska poprowadzi "Nasz nowy dom"

W czwartek media obiegła informacja o nowej prowadzącej programu "Nasz nowy dom". Katarzynę Dowbor zastąpi Elżbieta Romanowska, którą kojarzyć można m.in. z serialu "Ranczo", występu w 11. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", czy z serialów Polsatu, takich jak np. "Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość". Niedawno zagrała w serialu "Swaci", dostępnym w Polsat Box GO. 

Występowała również programie "Jak oni śpiewają" czy "Taniec z Gwiazdami", w którym w 2016 roku zajęła 2. miejsce, tańcząc z Rafałem Maserakiem.

— Jest osobą, której zależy na pomocy rodzinom w programu, a nie na promocji własnej osoby. Śledziła dotychczasowe odcinki programu, które ją wzruszały — powiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl jedna z osób pracujących w Polsacie.

Ile zarabia Katarzyna Dowbor?

Czy Katarzyna Dowbor mocno odczuje tę zmianę? Niedawno pisaliśmy, że za jeden sezon programu „Nasz nowy dom” Katarzyna Dowbor otrzymywała około 50 tys. złotych. W 2022 roku prezenterka nabyła świadczenia emerytalne i – jak sama przyznała – jest z nich zadowolona. W styczniu było to około 4,5 tys. złotych.

— Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona... Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam. Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok. To było jak z pierwszą pensją — zdobyła się na publiczne wyznanie w styczniu tego roku. 

RB

(na zdjęciu: Elżbieta Romanowska / źródło: Instagram)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura