Odnaleźli zaginiony balon. Trwa akcja na Mazurach

Redakcja Redakcja Bezpieczeństwo Narodowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 30
W Kaliszkach w województwie warmińsko-mazurskim policja otrzymała informację o znalezieniu szczątków balonu. Teraz na miejscu pracują służby, które wraz z prokuraturą rozstrzygną, czy mamy do czynienia z balonem na potrzeby wywiadowcze czy meteorologiczne.

Balon w polu kukurydzy

Jako pierwsze o odnalezieniu balonu, o którym prawdopodobnie cała Polska mówiła od tygodni, poinformowało radio RMF FM. Szczątki wykryto w polu kukurydzy - 4 kilometry od Białej Piskiej. Zaledwie kilkanaście kilometrów od tego miejsca zlokalizowany jest poligon wraz z jednostką wojskową.  


Znalezisko odkrył właściciel pola, który natychmiast zaalarmował policję. Ta przekazała doniesienia wojsku. Zarówno policja, jak i Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych potwierdziły RMF FM, że znaleziono szczątki balonu w Kaliszkach.  

Balon do celów szpiegowskich? 

Wstępne wersje wskazują na to, że obiekt był wykorzystywany do celów meteorologicznych, ale potrzeba szerszych badań, by służby nabrały pewności. "Znalazca obiektu opisywał, że pod foliową kopułą balonu znajdowała się styropianowa skrzynka, antenka, a na balonie można było odczytać napisy cyrylicą" - podaje RMF FM. 


Fot. zdjęcie ilustracyjne

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo