(Atak rekina w Egipcie. Fot. Twitter/@Buckarobanza, Pixabay)
(Atak rekina w Egipcie. Fot. Twitter/@Buckarobanza, Pixabay)

Śmiertelny atak rekina. Rosjanin uciekł do Egiptu przed wojną

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
W Egipcie rekin śmiertelnie zaatakowały Rosjanina. Drastyczne nagranie udostępnione w sieci przedstawia, jak mężczyzna próbował uciec przed zwierzęciem. Na jaw wychodzą nowe fakty na temat ofiary.

Rekin zabił Rosjanina 

Turyści odwiedzający popularny egipski kurort Hurghada nad Morzem Czerwonym widzieli, jak mężczyzna został w czwartek po południu zjedzony żywcem przez rekina. Na filmach udostępnionych na Twitterze widać, jak mężczyzna przez kilkadziesiąt sekund próbował walczyć z rekinem, ale ostatecznie zniknął pod powierzchnią wody, która zaraz mieniła się na czerwono. Do zdarzenia doszło na plaży przy hotelu Dream Beach - podały rosyjskie media. 

Przerażające nagranie pokazuje personel hotelu krzyczący do pływających w wodzie, by natychmiast wyszli na ląd, kiedy widać było zbliżającą się płetwę rekina. "Teraz zjada jego szczątki” – mówi jeden ze świadków, który sfilmował atak. Towarzyszącej mężczyźnie dziewczynie udało się uciec. Na umieszczonym w sieci filmie słychać, jak Rosjanin desperacko krzyczał "tato, tato!", kiedy drapieżnik okrążał go przed rozpoczęciem ataku.


Potem można zobaczyć mężczyznę desperacko próbującego płynąć w kierunku brzegu, jednak po ataku rekina część wody zmienia kolor na czerwony. "Na moich oczach rekin zjadł faceta, dziewczynie udało się uciec. Wziął na siebie atak rekina" - mówi jeden ze świadków słyszanych na filmie.

Mężczyzna uciekał przed wojną 

Konsulat Generalny Rosji w tym mieście potwierdził, że ofiarą ataku był Rosjanin urodzony w 1999 roku, który na stałe mieszkał w Egipcie i nie był turystą. Według niektórych mediów mężczyzna przebywał w Egipcie, prawdopodobnie unikając poboru na wojnę na Ukrainie.

Co więcej, 24-latek przeprowadził się Hurghady kilka miesięcy temu wraz z ojcem. Razem kupili dom w kompleksie mieszkaniowym British Resort.

Rekin został schwytany 

Tuż po ataku rekin został schwytany przez miejscowych rybaków. Te informacje potwierdziły również egipskie władze, które w oświadczeniu przekazały, że został on przetransportowany do laboratorium w celu badań i ustalenia przyczyn ataku.

W ciągu minionych 30 lat intensywnego wykorzystywania tych regionów na potrzeby turystyki zarejestrowano 28 niesprowokowanych ataków rekinów, w wyniku których zginęło dziewięć osób - podaje Międzynarodowy Spis Ataków Rekinów (ISAF). W 2022 roku w Hurghadzie w ciągu kilku dni doszło do dwóch śmiertelnych ataków, w których życie stracili turyści z Austrii i Rumunii.

W ciągu minionych 22 lat na całym świecie notowano średnio 72 ataki rekinów rocznie, z czego pięć lub sześć było śmiertelnych - wynika z danych International Shark Attack File prowadzonego przez Muzeum Florydy. Dla porównania: aż 100 razy więcej osób zabijają rocznie słonie czy hipopotamy, a 100 tys. ofiar ginie z powodu ukąszenia przez węże.

MP

(Atak rekina w Egipcie. Fot. Twitter/@Buckarobanza, Pixabay)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj55 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości