Morawiecki ze stanowczą deklaracją. "Stop dla nielegalnych imigrantów"

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
PiS opublikowało drugi spot, w którym pokazuje, jak Polska zaangażowała się na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zestawia też kwoty, jakie otrzymało nasze państwo za pomoc ofiarom wojny z wielotysięcznymi karami, które grożą za nieprzyjęcie imigrantów w ramach relokacji. - Rząd PiS mówi STOP przymusowi relokacji nielegalnych imigrantów - napisał Morawiecki w mediach społecznościowych.

Nowy spot PiS

Na filmiku PiS widzimy grozę wojny, ludzi uciekających przed śmiercią i otwarte polskie granice dla milionów Ukraińców. Partia rządząca przypomina, że Polska otrzymała z Unii Europejskiej pomoc w wysokości 50 euro na osobę. Tymczasem kara za brak akceptacji dla paktu migracyjnego wynosi ok. 22 tys. euro za nieprzyjętego imigranta. - Ta sama UE próbuje wymusić na Polsce przyjęcie imigrantów z innych kontynentów. Tylko dlaczego mamy płacić za błędy innych krajów Europy? - pyta lektor w nagraniu. - Nigdy się na to nie zgodzimy. Nie będziemy płacić bezpieczeństwem Polek i Polaków za koszmarne błędy naiwności kilku stolic - słyszymy. 


W filmiku atak imigrantów na granice 

W spocie PiS pojawiły się też obrazki z jesieni 2021 roku, gdy tysiące imigrantów próbowało forsować zasieki na granicy polsko-białoruskiej przy wsparciu funkcjonariuszy reżimu Aleksandra Łukaszenki. - Chcemy prawdziwej, a nie przymusowej solidarności - podkreśla partia rządząca w klipie. 

- W 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwiło się mechanizmowi przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów. W 2021 roku ochroniliśmy Polskę i Europę przed hybrydowym atakiem Putina i Łukaszenki na wschodniej granicy UE. W 2022 roku Polska, dobrowolnie i bez przymusu, pomogła 4 milionom uchodźców wojennych z Ukrainy. Koszty spadły na nasz budżet i polskie rodziny - przypomina Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. 


- UE przekazała na ten cel 200 mln euro - 50 euro na osobę… Dziś UE próbuje zmusić Polskę do przyjęcia nielegalnych imigrantów z innych krajów lub kazać płacić - 22 000 euro rocznie na osobę - dodał szef rządu. To już drugi klip w ostatnich dniach, dotyczący tematyki relokacji imigrantów w UE

Zobacz spot PiS o imigrantach:

Fot. Screen spotu PiS 

GW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka