źródło: PAP/Rafał Guz
źródło: PAP/Rafał Guz

Jakimowicz wylewa żale na TVP. Atakuje TAI i mówi o "promocji innej orientacji"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 41
Aktor Jarosław Jakimowicz nie może przeboleć zwolnienia z programów Telewizji Polskiej. Były prowadzący zaatakował swojego pracodawcę zarzucając mu 4-krotne obniżenie jego zarobków i... "promocję innej orientacji". Jakimowicz w piśmie do wydawcy programu "Jedziemy" twierdzi też, że sam podjął decyzję o zakończeniu współpracy.

Pismo Jakimowicza. Aktor żegna się z TVP

Stanowisko Jarosława Jakimowicza udostępnił satyryk Marcin Tyc na swoim Twitterze. Pismo zaadresowane jest do wydawcy programu "Jedziemy" Krystiana Krawiela. Autentyczność dokumentu potwierdził portal "Wirtualne Media".

„W związku z sytuacją z którą od 2 miesięcy muszę się mierzyć ja i moja rodzina dziękuję za 4 lata współpracy w programie „Jedziemy" jako komentator. Nie muszę chyba nikogo przekonywać o swoim zaangażowaniu, lojalności i dobrej pracy którą wykonywałem dla programu „Jedziemy" angażując się w pracę całym sercem. Nigdy nikt nie przekonywał mnie do jakichkolwiek wypowiedzi, one zawsze płynęły z mojego serca, przekonań i chęci walki o wartości chrześcijańskie” - pisze Jakimowicz


 ”2 miesiące temu obniżono mi 4-krotnie wynagrodzenie w Waszym programie "Jedziemy". Zmniejszono je 2-krotnie w stosunku do warunków na jakich zostałem zatrudniony w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej" - czytamy w innym fragmencie dokumentu.

„Od 4 lat czyli od daty mojego przyjścia do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej środowisko show-biznesu oraz środowisko artystyczne wykazały się ogromnym ostracyzmem w stosunku do mnie, przez co straciłem pracę w telewizji, kinie i teatrze. Poprzednia Dyrekcja T.A.I doskonale zdawała sobie z tego sprawę i wspierała mnie oraz moją rodzinę w tej sytuacji, za co będę jej dziękował zawsze” - kontynuuje aktor.


Aktor krytykuje byłego pracodawcę. Poszło m.in. o "promocję innej orientacji"

Na opisywaniu specyfikacji pracy w programach Telewizji Polskiej się nie skończyło. Aktor twierdzi, że został zwolniony, bo... nie zgodził się na promocję homoseksualizmu na antenie TVP! Chodzi oczywiście o organizowany przez TVP koncert, na którym jedna z grup muzycznych pojawiła się w tęczowych opaskach.

"Mam wrażenie, że od kilku miesięcy, a dokładniej od występu na koncercie Sylwestrowym zespołu Black Eyed Peas w tęczowym opaskach zmieniła się polityka Telewizji Polskiej. Nie sposób nie zauważyć, że na antenie poza nią promuje się osoby o odmiennej orientacji. Pozwala się, by organizacje LGBT (…) właziły nam na głowy. Okazuje się, że nikt nie jest w stanie wykazać się podobną lojalnością w stosunku do mnie i postawić się jak to powiedział Abp Marek Jędraszewski „tęczowej zarazie" " - przekonuje aktor.

Były prowadzący nagina rzeczywistość. Twierdzi, że sam zakończył współpracę

Na końcu pisma aktor zawarł zaskakujące stwierdzenie. Napisał, że samemu zrezygnował z pracy w programie "Jedziemy".

"Nie widzę możliwości dalszej współpracy w programie "Jedziemy" i jednocześnie dziękuję za 4 lata wspólnych programów" - podsumował Jakimowicz.

Pismo datowane jest na 17 lipca.

Koniec Jakimowicza w TVP. Jest oficjalne oświadczenie TAI

Niedawno informowaliśmy, że Jarosław Jakimowicz zniknie z TVP Info. Okazuje się, że sprawa jest znacznie poważniejsza dla aktora i publicysty. Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej właśnie zdecydowała o rozwiązaniu umowy z firmą Jarosława Jakimowicza. Jakimowicz zniknie nie tylko z programu „W kontrze”, ale także z „Jedziemy” Michała Rachonia.

„W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych" - czytamy w piśmie, podpisanym przez Michała Adamczyka i Samuela Pereirę. Do pisma dotarła redakcja portalu Wirtualnemedia.pl.

MB

Źródło zdjęcia: Jarosław Jakimowicz. Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura