fot. TVP
fot. TVP

Będzie debata wyborcza w TVP. Tusk zagości na Woronicza?

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
Telewizja Polska zorganizuje debatę przedwyborczą. Władze TVP rozesłały oficjalne zaproszenia do sztabów wyborczych wszystkich partii, które wezmą udział w wyborach we wszystkich okręgach. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 9 października o godz. 21 — dowiedział się Onet.

Debata przedwyborcza w TVP. Rozesłano zaproszenia

O zorganizowaniu debaty jako pierwszy dowiedział się portal Onet.pl treści zaproszenia wynika, że debata odbędzie się w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, bez udziału publiczności w studiu.

Ciekawostką jest to, że zorganizowanie debaty jest ustawowym obowiązkiem TVP. Zgodnie z art. 120 Kodeksu wyborczego, telewizja publiczna ma obowiązek przeprowadzenia takie wydarzenia pomiędzy przedstawicielami komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Nie wiadomo jednak, czy na debacie zjawią się liderzy poszczególnych ugrupowań. Na razie żaden z szefów ogólnopolskich komitetów nie potwierdził swojej obecności.

Przypomnijmy, że w 2019 roku w debacie wzięli w niej udział: Jacek Sasin, Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz, Andrzej Rozenek i Jacek Wilk. Zatem z szefów partii pojawił się jedynie lider "Ludowców".

Tusk nie chciał wystąpić w TVP. Postawił warunki

Przypomnijmy, że lider PO Donald Tusk zgodził się na debatę z premierem Mateuszem Morawieckim lub prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w formacie 1 vs 1 plus prowadzący.

TVP co jakiś czas zaprasza Tuska do udziału w "Strefie starcia" co niedzielę. W każdym programie gospodarz audycji wylicza, ile razy lider KO odmówił udziału (w ostatnią niedzielę był to 90. raz).

Lider opozycji mógłby wystąpić w TVP, ale tylko pod warunkiem dyskusji 1 na 1 na żywo w "Gościu Wiadomości" - informowała kilka dni temu nieoficjalnie "Wirtualna Polska".

MB

Fot. Studio wyborcze Telewizji Polskiej. Źródło: TVP.Info

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka