na zdjęciu: Produkcja pączków na Tłusty Czwartek, 7 bm. w jednej z cukierni w Rzeszowie. Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. (mr) PAP/Darek Delmanowicz
na zdjęciu: Produkcja pączków na Tłusty Czwartek, 7 bm. w jednej z cukierni w Rzeszowie. Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. (mr) PAP/Darek Delmanowicz

Polacy nie umieją jeść pączków? Ekspertka od savoir-vivre'u mówi jak je spożywać

Redakcja Redakcja Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Zapewne większość z nas sięgnie z tej okazji po pączka lub inny słodki przysmak, a ubrania pokryją się lukrem i fragmentami wypieków. Ale pączki można jeść tak, by się nie ubrudzić. Tak przynajmniej twierdzi w filmiku instruktażowym ekspertka od savoir-vivre'u, Irena Kamińska-Radomska. Mentorka polskich gwiazd znana z programów TVN-u postanowiła nauczyć Polaków, jak elegancko zjeść w tłusty czwartek.

Irena Kamińska-Radomska już nie w TVN

Irena Kamińska-Radomska to ekspertka z zakresu etykiety i savoir-vivre'u, która zdobyła szeroką rozpoznawalność przez udział w "Projekt Lady". W TVN-owskim show robiła ona za mentorkę aspirujących gwiazd, nauczając uczestniczki zachowania na salonach. Program ten jednak już dawno zniknął z anteny, a Kamińska-Radomska zajęła się rozwojem internetowej kariery. Savoir-vivre'owa celebrytka zazwyczaj pojawia się w mediach, gdy trzeba skomentować modowe decyzje któregoś z czołowych polityków (oceniała prezencję m.in. Donalda Tuska), a na co dzień prowadzi konto na platformie TikTok.

Na jej profilu internauci mogą podszkolić się ze swojej etykiety i dowiedzieć się, jak zachować się przy stole. Kamińska-Radomska zamieściła już choćby instrukcje jedzenia sushi, bananów lub czereśni. Natomiast z okazji tłustego czwartku, 6 lutego w jej social mediach pojawił się filmik, w którym poucza Polaków, jak zjeść pączka w "elegancki sposób". Zastanawialiście się kiedyś nad tym?


Irena Kamińska-Radomska radzi jak jeść pączki

– Jak elegancko zjeść pączka? Oczywiście pączki jemy rękami - na dwa sposoby i na dwa sposoby możemy się ubrudzić. Pierwszy z nich, bierzemy pączka w całości i gryziemy. Wówczas mamy ubrudzone usta i niewykluczone, że też ubranie – opisała najpopularniejszy sposób konsumpcji pączka. 

Kamińska-Radomska poleciła internautom drugi sposób na skonsumowanie słodkiego wypieku, tłumacząc, że pączki można też zjeść odrywając kęs po kęsie drobne kawałeczki. W ten sposób, zdaniem ekspertki od etykiety, unikniemy ubrudzenia sobie twarzy i ubrań. 

– Drugi sposób, bierzemy pączka i odrywamy po kęsie i w ten sposób mamy tylko ubrudzone dłonie. Ale co za problem potem wziąć i końce palców wypłukać – poleciła celebrytka.


Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości