na zdjęciu: Enea Elektrownia Połanie. fot. materiały prasowe
na zdjęciu: Enea Elektrownia Połanie. fot. materiały prasowe

Rewolucja w zarządzie Enei. Grzegorz Kinelski nowym prezesem spółki

Redakcja Redakcja Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Potwierdziły się doniesienia portalu Salon24.pl. Rada nadzorcza Enei podjęła decyzję o powołaniu z dniem 1 marca 2024 r. Grzegorza Kinelskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki - poinformowała w piątek Enea. Rada zdecydowała ponadto o dalszych zmianach w zarządzie. Tym samym potwierdziły się ustalenia Salon24.pl.

Grzegorz Kinelski prezesem zarządu spółki Enea

W piątek rada nadzorcza Enei podjęła uchwały ws powołania: Grzegorza Kinelskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki (z dniem 1 marca 2024 roku), Bartosza Krystę na stanowisko członka zarządu ds. handlowych (z dniem 1 marca 2024 roku), Marka Lelątko na stanowisko członka zarządu ds. finansowych (z dniem 1 marca 2024 roku) i Dalidy Gepfert na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych (z dniem 1 maja 2024 roku).

Spółka przekazała, że rada nadzorcza Enei zdecydowała ponadto o delegowaniu od dnia 1 marca br. członkini rady Moniki Stareckiej do czasowego wykonywania czynności członka zarządu ds. korporacyjnych. "Jednocześnie Rada Nadzorcza postanawia uchylić z dniem 29 lutego 2024 roku uchwałę z dnia 2 lutego 2024 roku w sprawie delegowania Członka Rady Nadzorczej ENEA S.A. do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu ENEA S.A" - przekazano.


Enea dodała, że rada nadzorcza w piątek podjęła też decyzję o odwołaniu z dniem 29 lutego dwóch członków zarządu Marcina Pawlickiego i Lecha Żaka. "Przyczyny odwołania nie zostały podane" - podsumowano.

2 lutego rada nadzorcza Enei odwołała z funkcji prezesa Pawła Majewskiego i delegowała do czasowego wykonywania tej funkcji Monikę Starecką.

Grupa Enea to spółka giełdowa z ponad 52-proc. udziałem Skarbu Państwa, zajmująca się m.in. wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej.

Dziennikarze portalu Salon24.pl już wcześniej dotarli do nazwisk, które obejmą najważniejsze stanowiska w państwowych spółkach.


na zdjęciu: Enea Elektrownia Połanie. fot. materiały prasowe

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka